محل عرضه پرندگان زنجان ساماندهی شود

0
اشتراک

محل عرضه پرندگان زنجان ساماندهی شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، رسول بیات امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان زنجان اظهار داشت: برای جلوگیری از بیماری‌های واگیردار و غیرواگیر توسعه و ترویج نظام خودمراقبتی ضروری است.

وی اجرای طرح تحول سلامت را بزرگترین دستاورد دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: امنیت و سلامت دو نعمت ارزشمندی است که انسانها همواره از آنها غافل هستند.

وی با تأکید بر اجرای طرح‌های خودمراقبتی در ابعاد اجتماعی، فردی، زیست محیطی و سایر بخش‌ها بیان کرد: کمیته ارتقای سلامت باید در تمامی دستگاه‌ها شکل گیرد چرا که سلامت مردم و برخورداری از نیروی انسانی سالم و بانشاط از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرپرست فرمانداری زنجان با اشاره به اینکه صدها کارخانه یا واحد صنعتی در زنجان فعالیت می‌کنند، ابراز کرد: باید ارتقای فرهنگ سلامت و نظام خودمراقبتی در واحدهایی که تمرکز جمعیتی دارند، حاکم شود.

وی به اجرای طرح سفیران سلامت برای فرهنگسازی در این حوزه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های تشویقی برای سفیران و حامیان سلامت پیش‌بینی می‌شود.

بیات به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان اشاره کرد و گفت: دستگاهها برای پیشگیری از ابتلای طیور زنجان به این بیماری تمهیدات لازم را بیندیشند ضمن اینکه محل عرضه پرندگان باید به مکان مناسبی منتقل شود و مردم باید نسبت به خرید پرندگان زنده آگاه شوند.

بیوک شامی، مدیرعامل سازمان بازیافت و مدیریت پسماند شهرداری زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: بحث زباله در شهر زنجان مدیریت شده و این مواد با ماشین‌های حمل زباله به مکانی مناسب منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰ تا ۶۰ دامپر در زنجان ابراز کرد: مشکل اصلی در بحث زباله مربوط به فعالیت این دستگاه‌ها است که زباله‌ها را در مکانی نامناسب تخلیه می‌کنند و به دلیل عدم شماره‌گذاری قابل پیگیری و برخورد توسط راهنمایی و رانندگی و شهرداری نیستند.

شامی با اشاره به اینکه ماشین‌ها در شب زباله‌های خود را تخلیه و بیشترین تخلفات در این هنگام اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: شهرداری گشت‌هایی را برای کنترل به راه انداخته اما به دلیل کمبود نیرو و سایر مسائل امکان کنترل شهر و حاشیه آن در نیمه شب وجود ندارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.