رودسر پایلوت اجرای طرح «شهر هوشمند» است

0
اشتراک

رودسر پایلوت اجرای طرح «شهر هوشمند» است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، امیرجانبازی غروب یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های دولت درسطح شهرستان در جهت توسعه گام های خوبی برداشته شده است، اظهار کرد:تمام تلاش این است که سطح کشاورزی، گردشگری و فرهنگی را ارتقاء دهیم.

وی افزود: در همین راستا با توجه به اینکه شهرستان از نظر گردشگری با داشتن ۴۵ کیلومتر نوار ساحلی در کلاچای، چابکسر و رودسر و همچنین وجود ۹۰ هتل آپارتمان و مجتمع اقامتی به گونه ای برنامه ریزی شده که گردشگران درشهرها اقامت کرده و شهرستان را به عنوان یک قطب گردشگری استان معرفی کنیم.

فرماندار رودسربا اشاره به اینکه افزایش تولید واحد سطح در حوزه کشاورزی یکی دیگر از برنامه های شهرستان است، گفت: خوشبختانه موفق شدیم تا به عنوان اولین تولید کننده گل گاوزبان و فندق شویم.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت ها ایجاد کارخانه فرآوری فندق و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: شهرستان رودسر دارای دوکارخانه فعال کنستانتره است و همچنین ۱۶کارخانه نیز تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی برای بازسازی دریافت می کنند تا شهرستان کارخانه غیرفعال نداشته باشد.

جانبازی به اقدامات انجام شده درحوزه آسفالت راه روستایی در سطح شهرستان نیز اشاره و تصریح کرد: در این زمینه شاخص برخورداری شهرستان  از ۲۳ درصد به ۴۹ درصد رسیده است.

به گفته این مسئول در حوزه آب روستایی نیز شاخص برخورداری شهرستان از متوسطه کشوری جلوتر بوده است.

فرماندار رودسر با بیان اینکه شهر رودسر به عنوان پایلوت اجرای طرح «شهر هوشمند» انتخاب شده است، گفت: سامانه جامع مدیریت حمل ونقل شهری به عنوان یکی از زیر ساخت ها در شهر رودسر اجرایی می شود که در آینده پنج شهر دیگرشهرستان نیز در دستور کار قرار می گیرد.

وی ازدلایل انتخاب شهر رودسر به عنوان پایلوت «شهرهوشمند» را وسعت این شهر، فضای گردشگری ونیز آمادگی مدیران اجرایی این شهرستان دانست و افزود: این طرح با اعتبارات دولتی و بخش خصوصی اجرایی می شود که درفاز اول برای اجرای این طرح پیاده روسازی، فیبر نوری سرویس الکترونیکی، ایجاد وارائه اینترنت پرسرعت از روش نوین، ارائه کارت هوشمند شهروندی به منظور بهره مندی از خدمات است.

جانبازی به سایت نفتی رودسر نیز اشاره کرد و گفت: اجرای این سایت به نفع مردم شهرستان و استان بوده و به همین منظور بیش از ۲۸ هکتار از اراضی ساحلی در اختیار شرکت نفت خزر قرار گرفته است.

وی همچنین به سد پلرود نیز اشاره و اظهار کرد: این پروژه تاکنون ۵۰ درصد پیشترفت فیزیکی داشته و تاکنون ۱۳۱میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است و  پیش بینی می شود برای اتمام آن ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.