عملکرد بسیار ضعیف بانک های خصوصی در اشتغالزایی قابل قبول نیست

0
اشتراک

عملکرد بسیار ضعیف بانک های خصوصی در اشتغالزایی قابل قبول نیست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال استان که روز پنجشنبه در محل استانداری لرستان برگزار شد افزود: بانک های خصوصی تمایلی به ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات ندارند در حالی که بنا بر تعهداتی که در این زمینه دارند مسئول هستند.
وی اضافه کرد: بانک های خصوصی از ۱۹درصد پرداخت تسهیلات در زمینه اشتغال زایی به جای افزایش در سه ماه اخیر با رسیدن به ۱۱درصد کاهش هم داشته اند که مدیران این بانک ها باید توضیح بدهند.
استاندار خطاب به بانک های خصوصی گفت: شما ملزم به انجام وظیفه خود در قبال اشتغالزایی در استان هستید اگر اختیار ندارید باید با مدیران خود در تهران صحبت کنید تا بتوانید به تعهدات خود عمل کنید.
بازوند با بیان اینکه بانک های دولتی علی رغم تمام مشکلاتی که دارند اما در موضوع اشتغالزایی و رفاه در استان عملکرد مطلوب و قابل قبولی از خود نشان داده اند گفت: این در حالیست که به همان نسبت بانک های خصوصی نیز مسئول هستند.
استاندار لرستان تصریح کرد: بانک های خصوصی باید بدانند اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه یک الگوی اقتصادی مطرح شده برای امسال است فتوایی مذهبی نیز به شمار می رود که باید به آن عمل کنند.
وی با اشاره به اینکه ما می توانیم در خصوص عملکرد ضعیف بانک های خصوصی بصورت قانونی نیز برخورد کنیم گفت: تعطیلی هر یکی از شعب بانک های خصوصی در هر استانی می تواند نقطه سیاهی در پرونده آن بانک به شمار رود ولی دراین مرحله ما از بانک های خصوصی می خواهیم مشارکت خود را بیشتر کنند و با مدیران خود در تهران صحبت کنند.
بازوند گفت: بانک های دولتی به میزان ۱۵۰ درصد در موضوع پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشارکت دارند اما بانک های خصوصی حدود ۳۰ درصد است.
۱۹۲۰/۶۰۶۰
خبرنگار:مهری میردریکوند**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.