افتتاح واحدهای زایمانی سه بیمارستان خراسان‌جنوبی در بهمن ماه

0
اشتراک

افتتاح واحدهای زایمانی سه بیمارستان خراسان‌جنوبی در بهمن ماه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، محمد دهقانی‌فیروزآبادی گفت: تجهیزات ۲۲ واحد تک نفره زایمانی مربوط به بیمارستان‌های ولی‌عصر(عج) بیرجند، شهدای قائن و  شهید مصطفی خمینی طبس وارد استان شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حاشیه ورود این تجهیزات با بیان اینکه در راستای ترویج زایمان طبیعی و تشویق مادران باردار به این امر، راه‌اندازی واحدهای تک نفره زایمانی، گفت: این فضای اختصاصی از قبل زایمان و زمان شروع دردهای زایمان، مرحله زایمان و بعد از آن در اختیار مادر باردار و یک نفر همراه به انتخاب خودش قرار داده می‌شود.

دهقانی‌فیروزآبادی تصریح کرد: یک مامای اختصاصی به همراه فضای مناسب و استاندارد و تمام تجهیزات مورد نیاز در تمام مراحل مذکور و تخت نوزاد در اتاق قرار دارد تا مادر بتواند در آرامش زایمان کند.

وی با اشاره به قراردادی که با هیئت امنای ارزی وزرات بهداشت برای تجهیز واحدهای تک نفره زایمانی تمام بیمارستان‌ها منعقد شده است، خاطرنشان کرد: تجهیزات هر واحد شامل تخت زایمان، فتال مانیتورینگ جنین، سونوکید (دستگاه شنیدن صدای قلب جنین) و غیره است که تجهیزات مورد نیاز ۲۲  واحد زایمانی امروز تحویل گرفته شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه به ازای هر واحد زایمانی ۴۰ میلیون تومان و در مجموع برای تهیه تجهیزات ۲۲ واحد ۸۸۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: از این موارد تجهیزات ۱۴ مورد مربوط به بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند، پنج مورد بیمارستان شهدای قائن و سه مورد بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس است که تجهیزات مربوط به قائن و طبس ارسال خواهد شد.

دهقانی با اعلام اینکه واحدهای مربوط به سه بیمارستان مذکور در بهمن ماه، به طور رسمی افتتاح می‌شود گفت: در سه بیمارستان دیگر استان (فردوس، نهبندان و بشرویه) با توجه به پیشرفت فیزیکی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد آنها، نیز تجهیزات از سوی هیات امنای ارزی وزارت بهداشت آماده تحویل است.

وی یادآورشد: پنج واحد در بیمارستان فردوس و در بیمارستان‌های نهبندان و بشرویه هر کدام سه واحد ساخته و تجهیز می‌شود.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.