خراسان جنوبی تنها استان پاک از نظر تب کریمه کنگو و تب برفکی است

0
اشتراک

خراسان جنوبی تنها استان پاک از نظر تب کریمه کنگو و تب برفکی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از درمیان، علیرضا رفیعی‌پور ظهر امروز در دیدار فرماندار و پرسنل شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان اظهار داشت: دامپزشکی به دلیل نوع فعالیت‌هایی که دارد در زندگی روزمره مردم و به طور مستقیم در امنیت غذایی مردم دخیل است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد بیماری‌ها مشترک بین انسان و دام هستند بیان کرد: دامپزشکی با اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای مناسب از بروز بیماری‌ها و به ویژه بیماری‌های نو پدید جلوگیری می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی تمامی کشتارگاه‌ها در وضعیت بهداشتی قرار دارند افزود: اگر به کشتارگاه‌ها رسیدگی و توجه نشود معدن بیماری هستند و در این راستا دامپزشکی استان برای جلوگیری و بروز از بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک دام و انسان تمامی کشتارگاه‌های استان را به پیش سرد مجهز کرده است.

رفیعی‌پور با اشاره به وضعیت بد خشکسالی و مستعد شدن استان برای انواع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام گفت: تاکنون حتی یک مورد گزارش انتقال یا ورود بیماری واگیردار به خراسان جنوبی گزارش نشده ‌و دامپزشکی با تمام توان خود اقدامات پیشگیرانه و واکسیناسیون دام‌ها را در این استان دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرستان درمیان در بین یازده شهرستان استان رتبه برتر را دارد گفت: نگاه نظارتی دقیق و دربعد فنی و اداری شبکه دامپزشکی درمیان با توجه به حجم کاری زیاد این شهرستان مرزی قابل تحسین است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دامپزشکی تنها اداره‌ای است که فعالیت‌های آن به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد و به دلیل نوع وظیفه از محله عشایری و نقطه صفر مرزی  گرفته تا کارخانه و کشتارگاه مرکز استان تحت نظارت مداوم این مرکز قرار دارد.

رفیعی‌پور افزود: خدمات دامپزشکی صددرصد رایگان است و در راستای رضایت مردم ادامه دارد و باید تلاش کنیم تا با اقدامات پیشگیرانه جلوی خسارت‌ها را بگیریم  که در این صورت عملکرد ما مفید و موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: تاکنون هیچ گونه گزارشی از شیوع بیماری مشترک بین انسان و دام از شهرستان درمیان نداشته‌ایم که نشان از اقدامات موثر و به موقع مسئولان ذیربط است.

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه خراسان جنوبی تنها استان پاک از نظر تب کریمه کنگو و تب برفکی است گفت: با توجه به اینکه آنفولانزای فوق حاد پرندگان یک ماه است که وارد کشور شده اس تو در سطح اروپا و آسیا بروز کرده ‌و در برخی از کشورها مانند ژاپن و کره  به مرحل هشدار رسیده ‌در کشور ما در حالت حاد است و ۹ استان درگیر هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان درمیان جز رتبه‌های اول استان در بحث مرغداری است گفت: خیلی از خدمات و محصولات مرغ به خارج از استان نیز صادر می‌شود.

رفیعی‌پور اظهار داشت:در بحث بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام با پیشگیری‌های صورت گرفته تاکنون در شهرستان موردی نداشته‌ایم و توانستیم سود قابل توجهی به اعتبارات شهرستان، استان و کشور برسانیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.