استخراج قدیمی‌ترین DNA انسان از دندان ۴۳۰ هزار ساله

0
اشتراک

استخراج قدیمی‌ترین DNA انسان از دندان ۴۳۰ هزار ساله

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، دانشمندان موفق شدند از یک فسیل که حدود نیم میلیون سال قدمت دارد DNA استخراج کنند تا بر این اساس قدیمی‌ترین DNA شناخته شده توسط بشر مورد آزمایش قرار گیرد.

این نمونه در غار «سیما دِلُس» اسپانیا کشف شد که گفته می‌شود منطقه مذکور بزرگترین مجموعه فسیل‌های انسانی مربوط به دوره چهارم زمین‌شناسی مربوط می‌شود. دوره چهارم زمین‌شناسی در اصل بین ۱۳۰ تا ۷۸۰ هزار سال قبل است.

در طول این دوره تاریخی که دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند اطلاعات زیادی را در مورد آن کشف کنند، گونه‌ای از انسان‌های اولیه می‌زیسته‌اند که اجداد انسان‌های مدرن‌تر ساکن آفریقا را تشکیل می‌دهند. شاخه دیگر این انسان‌های اولیه در مناطق شمالی نئاندرتال‌ها را تشکیل دادند.

دانشمندان آلمانی در آخرین بررسی‌های خود فسیل دندان و یک تکه از استخوان ران را در این غار شناسایی کردند که گفته می‌شود صاحب آن ۴۳۰ هزار سال قبل زندگی می‌کرده است.

این کشف باعث شد شجره‌نامه انسان‌های اولیه اندکی تغییر کند و دانشمندان دریابند که آبا و اجداد ما به صورت متفاوت و در مناطفی که تاکنون تصور نمی‌شد، سکونت داشته‌اند.

سایت باستانی «سیما دِلُس» بزرگترین و قدیمی‌ترین مجموعه از انسان‌های اولیه محسوب می‌شود که تاکنون بیش از ۶۵۰۰ هزار استخوان فسیل شده در آن شناسایی شده است که از جمله آنها می‌توان به ۵۰۰ دندان اشاره کرد که از بین آنها تاکنون مشخصات ۲۸ نفر به صورت مجزا شناسایی شده است.

انتهای پیام /

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.