بازار کهنه قم ساماندهی می شود

0
اشتراک

بازار کهنه قم ساماندهی می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از قم، در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان که با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط و به ریاست معاون امور عمرانی استانداری قم برگزار شد، مهندس محسن بهشتی طی سخنانی با اشاره به قدمت و پیشینه تاریخی بازار کهنه و مزیت اقتصادی آن برای مالکان و کسبه بازار گفت: لازم است این بازار تاریخی با مشارکت کسبه، شهرداری قم و میراث فرهنگی ساماندهی و مشاغل آلاینده و مزاحم انتقال یابند.

وی افزود: این ساماندهی با تغییر کاربری صنوف غیر مرتبط با صنایع دستی، زیباسازی نمای ظاهری بازار و حذف عبور وسایل نقلیه از مسیر بازار برای عرضه محصولات صنایع دستی استان و برای جذب بیشتر گردشگران و خریداران صنایع دستی انجام خواهد شد.

وی به اداره کل میراث فرهنگی مأموریت داد تا پیشنهادات اجرایی برای ساماندهی این بازار را با مشارکت شهرداری و مردم تهیه و به جلسه آتی کارگروه ارائه نماید.

معاون امور عمرانی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واگذاری اراضی دولتی به سرمایه گذاران بخش گردشگری در استان اظهار داشت: اگر بخواهیم مناطق نمونه گردشگری رونق بگیرد باید اراضی را به زونهای مختلف تقسیم و واگذار کنیم تا سرمایه‌گذاران بیشتری مشارکت داشته باشند تا هم توان سرمایه‌گذاری افزایش یابد و هم سرعت اجرا بیشتر شود.

وی یکی از مزایای تقسیم اراضی به پلاکهای کوچک را انجام کلیه امور و مصوب نمودن آن را از اختیارات استان برشمرد و گفت: با این کار زمان تصویب اراضی و طرحها در مرکز صرف انجام کارهای اجرایی خواهد شد.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.