آتش‌سوزی مخزن ذخیره‌سازی پایانه نفتی خارگ مهار شد

0
اشتراک

آتش‌سوزی مخزن ذخیره‌سازی پایانه نفتی خارگ مهار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، رئیس روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران از مهار آتش مخزن شماره ۱۹ پایانه نفتی خارگ خبر داد و اظهار داشت : آتش سوزی در حین انجام تعمیرات اساسی با سرعت عمل کارکنان ایمنی و آتش نشانی پایانه نفتی خارگ در مدت کمتر از ۳۰ دقیقه بطور کامل مهار واز خسارت به تأسیسات جلوگیری  شد.

مجتبی عوض‌زاده گفت : آتش سوزی مخزن شماره ۱۹ پایانه نفتی خارگ با اقدام به موقع تیم ایمنی و آتش نشانی پایانه نفتی خارگ، شرکت نفت فلات قاره و شرکت پتروشیمی خارگ  بدون هیچ گونه خسارت و تلفات مهار شد.

وی تاکید کرد: تعمیرات اساسی  مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی خارگ طی یک برنامه زمان بندی مشخص برای به روز رسانی و تداوم پایدار تولید، ذخیره سازی و صادرات نفت خام و مدیریت راهبردی این عملیات همواره در حال اجراست.

 تولید مرغوب‌ترین گوگرد در پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: گوگرد دانه بندی شده یا گرانول مرغوب‌ترین نوع گوگرد در مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود.

محمد شفیع موذنی با بیان  اینکه پالایشگاه سوم توانسته از سال ۸۳  تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار تن گوگرد تولید کند از تولید پایدار گاز و سایر محصولات این پالایشگاه با گذشت ۱۲ سال تلاش و فعالیت شبانه‌روزی متخصصان و کارکنان این پالایشگاه خبر داد.

وی افزود: پایداری تولید گاز در پالایشگاه سوم در سطح مطلوبی است و کارکنان این پالایشگاه در سایه همدلی و برای شکوفایی اقتصاد کشور و آسایش هم‌وطنان گام برمی‌دارند.

 2100 پرواز در فرودگاه خارگ انجام شد

مدیرعملیات عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به انجام دو هزار و ۱۰۰ پرواز در فرودگاه خارگ گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۶۷ هزار نفر جابه جا شده‌اند.

 احمد باقری مقدم در حاشیه جلسه بررسی عملکرد فرودگاه شهدا خارگ اظهار داشت: در هفته افزون بر ۹۲ پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه شهدای خارگ انجام می‌شود.

وی افزود: در ۹ ماه امسال دو هزار و ۱۳۰ پرواز از این فرودگاه انجام شده است که شامل ۱۶۷هزار ۲۷۰ مسافر و حدود سه میلیون و ۴۰ هزار ۵۰۰ کیلوگرم بار همراه مسافر جابجا شده است.

مدیرعملیات عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت:پروازهای یاد شده به جزیره خارگ به طور عمده از شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، بوشهر، اهواز، بهرگان و بالعکس انجام شده است.

همایش نماز تجلی بندگی در گناوه برگزار شد

همایش' نماز تجلی بندگی' ویژه دانش آموزان ابتدایی روز سه شنبه در بندرگناوه برگزار شد.

مسئول برگزاری این همایش گفت: آشنایی دانش آموزان با اهمیت و فواید و برکات نماز از اهداف برپایی این برنامه معنوی است.

خاور شیری افزود: در این همایش که با هماهنگی و تلاش اداره کتابخانه های عمومی برگزار شد، دانش آموزان دبستان دخترانه پروین اعتصامی و زهره شرکت کردند.

وی اظهارکرد: تشویق و ترغیب دانش آموزان به کتاب خوانی از دیگر اهداف این همایش است تا در کنار کتابهای درسی با محیط کتابخانه آشنا و به مطالعه کتابهای غیر درسی بپردازند.

طرح ضربتی توانمندسازی مدیران و کارشناسان فاز ۱۳ پارس جنوبی با موفقیت به پایان رسید

سرپرست طرح توسعه فاز ۱۳  پارس جنوبی با اشاره به پایان طرح ضربتی افزایش توانمندی مدیران و کارشناسان این طرح ، از دریافت ۷۵ مدرک حرفه‌ای مدیریت پروژه بین المللی و ثبت رکورد موفقیت ۱۰۰ درصدی شرکت کنندگان این دوره‌ها در آزمون‌های نهایی خبر داد.

پیام معتمد با اشاره به حجم چشمگیر متقاضیان حضور در دوره‌های آموزشی مدیریت حرفه ای پروژه افزود: آموزش مدیران و کارشناسان فاز ۱۳ پارس جنوبی مطابق برنامه ریزی مدون این طرح ، در یک دوره یک ساله و در بخشهای چهارگانه پروژه شامل حفاری، ساخت سکوهای دریایی، خط لوله و پالایشگاه خشکی ، در محل سایت عملیاتی این فاز در منطقه پارس دو و توسط برترین اساتید کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به هماهنگی اعزام دیگر نفرات طرح به دوره های منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس، به نحوه توزیع ۱۰۰ مدرک رسمی نفرات طرح فاز ۱۳ پارس جنوبی پرداخت و اعلام کرد: تاکنون ۳۰ مدرک حرفه ای مدیریت پروژه PMP ، چهارده مدرک حرفه ای IPMI، چهل و شش مدرک حرفه ای PRINCE2 ، پنج مدرک حرفه ای مدیریت ریسک RMP و چهار مدرک حرفه ای MBA و یک مدرک PMBOK توسط کارکنان این طرح کسب شده است.

امنیت و آسایش امروز مدیون فداکاری و خون شهداست

امام جمعه برازجان در دیدار با خانواده شهید علی سیمی گفت: شهدا و خانواده‌های آنها حق بزرگی بر گردن ما دارند و اگر امروز امنیت و آسایشی داریم مدیون فداکاری و خون شهدا هستیم.

حجت الاسلام حسن مصلح  افزود: افتخار ایران اسلامی به وجود شهدا و خانواده آنهاست.

وی تاکیدکرد: شهدا بندگان خاص و شایسته خدا هستند که رضای خدا را بر همه خواسته‌ها، امیال و آرزوهای خود مقدم می‌دانستند.

مصلح، ویژگی‌های بارز این شهید را شجاعت، ایمان و ولایتمداری عنوان کرد.

پالایشگاه سوم گواهینامه استقرار سیستم مدیریت انرژی را با موفقیت کسب کرد

پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی موفق به دریافت گواهینامه ایزو در استقرار و پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی (ISO 50001:2011) شد.

 رئیس مهندسی و خدمات فنی پالایشگاه سوم گفت: در راستای پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی (ISO 50001:2011) در پالایشگاه، ممیزی مرحله دوم صدور گواهینامه، توسط سرممیز شرکت IMQ در روزهای ۹ و ۱۱ دی ماه سال جاری با موفقیت به پایان رسید .

عباسعلی رجب‌پور،افزود: در طول فرآیند ممیزی، واحدهای مختلف انرژی، مهندسی، بهره برداری، منابع انسانی، تحلیل سیستم‌ها و تعمیرات مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی با بیان مهمترین هدف از استقرار سیستم مدیریت انرژی در پالایشگاه سوم خاطرنشان کرد: بهینه‌سازی عملکرد انرژی در حوزه صنعتی، یافتن نقاط بارز مصرف کننده‌ها، ارائه راه‌کارهای بهبود و شناسایی متغیرهای مؤثر بر مصرف برای  پایش مداوم عملکرد تجهیزات اصلی از مهمترین اهداف استقرار مدیریت انرژی در پالایشگاه سوم است.

۹۵ درصد مردم دشتی در سامانه سیب ثبت نام کردند

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی در جلسه مسئولان بهداشتی دشتی  گفت: تاکنون ۹۵ درصد مردم این شهرستان در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت نام کرده‌اند.

اصغر بحرانی افزود: این شهرستان در زمینه ثبت نام در سامانه یکپارچه بهداشت یکی از شهرستان‌های پیشتاز و برتر استان بوشهر است.

وی بیان کرد: تاکنون از جمعیت ۸۳ هزار نفری شهرستان دشتی بیش از ۷۹ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.