ضرورت توجه به امکانات مورد نیاز معلولان در موزه‌ها

0
اشتراک

ضرورت توجه به امکانات مورد نیاز معلولان در موزه‌ها

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، نشست ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با نمایندگان دانشگاه کاتولیک «دو لست » فرانسه در محل پژوهشگاه برگزار شد.

در این دیدار «پی یر گدیه»، استاد دانشگاه “دو لست” در سخنانی به چالش‌های پیش روی دانشگاه‌های جهان اشاره کرد و گفت: امروزه بیش از هر چیزی استقلال دانشگاه‌ها، به عنوان مراجع علمی معتبر رو به افول است و علم در حال شقه شقه شدن است.

او تاکید کرد: اکنون زمان گفتگو، همنوایی، همکاری و همیاری دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در سراسر جهان است تا بتوانند نقش اجتماعی و فرهنگی خود را به نحو احسن انجام دهند.

«ژیلم براشه»، دانشجوی رشته مدیریت موزه‌داری به اهمیت وجود امکانات ویژه برای معلولان در موزه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در طراحی موزه‌های جدید حتما باید به وجود امکانات ویژه معلولان توجه کرد و برای موزه‌های قدیمی هم باید تمهیداتی را که برای سازه موزه خطرناک نباشد انجام داد.

حمیده چوبک، رئیس پژوهشکده باستان شناسی در این دیدار با اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه‌های تاریخی و علمی و پژوهشی با دانشگاه “دو لست”، به همکاری‌های گسترده این پژوهشکده با محافل داخلی و خارجی و انعقاد تفاهمنامه‌هایی با دانشگاه‌های ایرانی و بین‌المللی اشاره کرد.

او در ادامه به سابقه علمی ۸۰ ساله پژوهشکده باستان‌شناسی اشاره کرد و افزود: این پژوهشکده یکی از مهمترین مراکز علمی جهان است که فعالیت‌های باستان شناسی را در ایران مدیریت می‌کند.

چوبک موضوع باستان‌شناسی را وابسته به رشته‌های مختلف دانست و اظهار داشت: باستان‌شناسی، رشته‌ای فرافرهنگی و میان دانشی است و تخصص‌های مختلفی را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.