لزوم تقویت صنایع دستی بومی در روستاهای زنجان

0
اشتراک

لزوم تقویت صنایع دستی بومی در روستاهای زنجان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، جلیل جزونقی ظهرچهارشنبه در جلسه مدیریت جامع حوزه آبخیز قزل‌تپه ، بر لزوم تقویت صنایع دستی بومی تاکید کرد و افزود: تعامل  و ارتباط تولیدکنندگان با بازار و ایجاد کسب و کارهای خرد روستایی از دیگر اهداف فعالیت در این حوزه است.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان زنجان گفت: افزایش و ارتقای سطح آگاهی مردم در مورد اجرای این طرح‌ها بسیار مهم است  و زمانی که بین مردم و مسئولین اعتماد ایجاد شود، امکان پیشبرد اهداف نیز افزایش می‌یابد.

 جزونقی تاکید کرد: باید با حفظ منابع طبیعی از عرصه‌های منابع طبیعی هم استفاده شود و نحوه استفاده صحیح استفاده از منابع به اهالی روستا آموزش داده شود.

همچنین مسوول مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان  گفت: اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری ایجاد توسعه پایداری در اکوسیستم است.

جعفر بیات افزود:  هم‌افزایی درون سازمانی و سازمان‌های تاثیرگذار در اجرای طرح حوزه آبخیزداری مورد توجه باشد  و جلب مشارکت مردم در اجرای این طرح‌ها از دیگر اهداف است.

وی ادامه داد: توسعه پایدار و نظامند منابع انسانی و مالی در طرح‌های آبخیزداری مورد توجه بوده و حفظ منابع طبیعی از طریق ایجاد افزایش آگاهی اهالی روستائیان از جمله اهداف اجرای این طرح است.

مسئول مطالعات اداره کل منابع طبیعی استان زنجان گفت: درحوزه آبخیزداری قزل تپه  طی سال‌های گذشته آب منطقه‌ای مطالعاتی داشته و این حوزه از بین چهار حوزه دیگر حوزه آبخیزداری انتخاب شده است.

بیات افزود: چهار تشکل برای این طرح‌ها پیش‌بینی شده است و هفت روستا در حوزه آرپاچای قرار دارد و مدیریت طرح قزل‌تپه تک‌بعدی نبوده و جامع‌نگر و جامعه‌نگر است و ۲ هزار و ۴۰۰ نفری روستاهای طرح آبخیزداری «آرپاچای»هستند و پنج معدن نیز در حوزه آبخیزداری فعالیت می‌کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.