لزوم توانمندسازی فقرا و ایجاد اشتغال پایدار در جامعه

0
اشتراک

لزوم توانمندسازی فقرا و ایجاد اشتغال پایدار در جامعه

حجت‌الاسلام سید نور‌الله جنتی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، اظهار کرد: کاهش فقر و ایجاد عدالت اجتماعی یکی از مهم‌ترین اثرات توسعه وقف در جامعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفارش عملی اسلام به وقف، افزود: موضوع وقف و توصیه به احیا و اجرای آن در جامعه به صورت مکرر در آیات قرآن و روایات ائمه (ع) آمده است.

وی تزکیه و مبارزه با نفس را از دیگر آثار معنوی وقف عنوان کرد و بیان داشت: وقف از ارزشمندترین گنجینه‌های فرهنگ غنی اسلام است که اگر اهداف آن به درستی در جامعه تبیین شود آثار و برکات بالایی را به همراه خواهد داشت.

این مسوول با بیان اینکه اغلب مردم از اهداف و آثار وقف در جامعه و زندگی آگاهی ندارند، بر اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این حوزه تاکید کرد.

جنتی‌پور، دانشگاه، آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه، روحانیون، ائمه جماعات، صدا و سیما و رسانه‌ها را از ابزارهای مهم و موثر در فرهنگ‌سازی این موضوع بیان کرد و یادآور شد: این عوامل می‌توانند با تبیین اهداف و آثار وقف در جامعه این فرهنگ غنی اسلامی را در جامعه توسعه و ترویج دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، کاهش فاصله‌‌ها و رفع فقر در جامعه را از دیگر آثار توسعه وقف دانست و بیان کرد: افرادی که تمکن مالی دارند باید به این موضوع توجه کرده و قسمتی از مال خود را برای کاهش فاصله‌های مالی برای کمک به نیازمندان قرار دهند.

وی با بیان اینکه فرهنگ وقف باید به درستی برای افراد متمکن تبیین و توضیح داده شود، گفت: باید کاری کنیم تا افراد بابضاعت فقرا را فراموش نکنند و نسبت به آنها بی‌تفاوت نباشند.

این مسوول توجه و کمک به فقرا توسط افراد بابضاعت را باعث توانمند شدن فقرا عنوان کرد و با تاکید بر توجه و اقدام در این حوزه، یادآور شد: کمک به فقرا و توانمندسازی آنها باعث ایجاد اشتغال پایدار در جامعه خواهد شد.

جنتی‌پور توجه و مشارکت برای ساختن موقوفات به خصوص موقوفات منفعتی را از دیگر عوامل موثر در توسعه اشتغال دانست و بیان کرد: موقوفات هفتم تیر یاسوج یکی از مواردی است که آماده واگذاری به سرمایه‌گذار است.

وی تصریح کرد: با واگذاری این موقوفات به سرمایه‌گذار و آغاز به کار آن ضمن توسعه وقف منفعتی در استان زمینه اشتغال (مستقیم و غیر مستقیم) برای بیش از ۵ هزار نفر فراهم خواهد شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.