ضرورت دستیابی به ابعاد مختلف سلامت توجه انسان به قرآن است

0
اشتراک

ضرورت دستیابی به ابعاد مختلف سلامت توجه انسان به قرآن است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی پیش از ظهر امروز در چهارمین همایش ملی سلامت معنوی که در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، بابیان اینکه سلامت معنوی در ادبیات دینی ما  مطلوب به ذات است اظهار داشت: سلامت معنوی از دو حیث نیاز بشر است نخست اینکه گمشده انسان خداوند است، همچنین سلامت معنوی قابل ارتقا بوده و روح انسان از مبدأ نامتناهی به وجود آمده و حرکت انسان نیز نامتناهی است.

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بابیان اینکه هر چیزی منهای خداوند مساوی با استرس است، گفت: سؤال این است آیا برای تأمین سلامت معنوی و شکل‌گیری آن نسخه‌هایی وجود دارد؟ باید اذعان کرد هم بهداشت و هم درمان درزمینهٔ سلامت معنوی لازم است.

وی با اشاره به آسیب‌های سلامت معنوی گفت: آسیب‌ها و ویروس‌هایی که سلامت معنوی را تهدید می‌کند خطر‌شناسی است، سلامت معنوی یک بعد از چهار بعد سلامت دین است و اسلام کوچک‌ترین آسیب را به‌سلامت حرام می‌داند.

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گفت: ساماندهی فکر، اندیشه و باورهای انسان یکی از راه‌کارهای آسیب‌های سلامت معنوی است، همچنین یکی از سرفصل‌های قرآن آن است که روح نامتناهی انسان تنها باوجود نامتناهی ارضا می‌شود.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی افزود: تقویت نیروی تحمل و مراقبت در برابر ویروس‌های ناملایم و رعایت سبک زندگی که سلامت انسان را در چهار عرصه تأمین می‌کند ازجمله راه‌حل‌های رسیدن به‌سلامت معنوی است از همین رو بزرگ‌ترین لطف خداوند مبتنی بر تکالیف است، اگر چیزی را واجب یا منع می‌کند دلیل دارد.

جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بابیان اینکه انسان برای رسیدن به چهار بعد سلامت باید به انسان‌شناسی قرآن توجه کند، گفت: قرآن ۱۲ ویژگی در رابطه با انسان بیان کرده که هیچ جایی بیان‌نشده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.