مرکز ملی ثبت آمار مسافران طراحی و راه اندازی شد

0
اشتراک

مرکز ملی ثبت آمار مسافران طراحی و راه اندازی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، مرتضی رحمانی موحد جمعه شب در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان در محل هتل کاروانسرای آبادان با بیان اینکه سه سال از حیات ستاد خدمات سفر در کشور می گذرد، افزود: در سال ۹۲، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید یکی از مواردی که در فهرست تقاضاها و تدبیر امور و ساماندهی قرار گرفت بخش مربوط به مدیریت سفرها به ویژه در مورد نوروز بود.

وی اظهار کرد: تا پیش از سال۹۲، کارها تحت عنوان ستاد تسهیلات نوروزی و خدمات خاص انجام می شد اما بر اساس آسیب شناسی که در موضوعات مختلف انجام شد چند اشکال بر نحوه فعالیت این ستاد  مترتبط بود که از جمله آنها می توان به عدم برخورداری این ستاد و فعالیتهایش از هر قدرت و بنیان حقوقی، فصلی بودن آن(برگزار و جمع می شد)، نبود مکانیزم ارزیابی و بهتر شدن امور و نبود یک ارتباط منطقی و ساختاری میان ستاد و استانها اشاره کرد.

رحمانی موحد تصریح کرد: با بررسی این عناصر اصلی در نهایت به مدلی رسیدم که در بهمن ۹۲ در هیئت وزیران تصویب شد. در این مدل دو ساختار پیش بینی شد. یکی مرکزی که بر عهده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاده شد و دیگری مکانیزمی که مسئولیت اصلی را در استانها به استانداران و فرمانداران واگذار می کرد و بر همین اساس ابلاغیه های مربوط به روسای ستادهای اجرایی طبق ابلاغیه وزیر کشور توسط استانداران انجام شد و مسئولیت ستاد اصلی بر عهده معاونت گردشگری نهاده شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: از سال ۹۲ این ساختار و افراد و انتظارات جدید در کنار هم جمع شد و ما نوروز ۹۳ را با التهاب زیاد و دل نگرانی هایی که وجود داشت پشت سر گذاشتیم و  از نظر عملکردی با بهره گیری از نیروهای توانمند، با تجربه و توانمند، برنامه به خوبی انجام شد.

رحمانی موحد افزود: این ستاد تا دی ماه ۹۵ سه نوروز و سه تابستان را تجربه کرده و از حالت فصلی بودن به دائمی بودن و ساختاری شدن تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: در سالهای ۹۳ و ۹۴ ما توجهمان بر تقویت بنیه ستاد بود. در سال ۹۴ فرمانداریها با توجه به اختیاراتی که در قانون اساسی نیز به آن اشاره شده در قالب خدمات سفر ضمن تقویتشان، اداره کار بر عهده آنان قرار گرفت.

رحمانی موحدبا بیان اینکه نوروز مهمترین، تاثیرگذارترین و طولانی ترین تعطیلات مناسبتی در کشور است که دارای حجم بالای سفرها و انتظارات متفاوت است، گفت: برخی استانها در نوروز فصل متفاوت برای گردشگری هستند و از طبیعت خاصی برخوردارند، خوزستان در نیمه دوم سال از جذابیت و سفر بیشتری برخوردار و تمرکز بیشتری روی این استان وجود دارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.