اولویت بودجه ۹۶ شهرداری ارتقای زندگی شهروندی در ارومیه است

0
اشتراک

اولویت بودجه ۹۶ شهرداری ارتقای زندگی شهروندی در ارومیه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، محمد حضرت پور، شهردار ارومیه ، امروز ۱۵ دی ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با کلانشهر شدن شهرها مدیریت شهری باید  به رفاه و آسایش شهروندان در بطن زندگی شهری نگاه وی‍ژه ای داشت، تصریح کرد: ارتقاء کیفیت زندگی شهری و توجه ویژه  به جوانان باید بیش ا زپیش مورد توجه قرار گیرد.

ایجاد اشتغال برای جوانان با راه اندزی گلخانه های تولید محصولات کشاورزی در سال ۹۶
حضرت پور با اشاره به اولویت ارتقای کیفیت زندگی شهری و در کنار آن توجه ویژه به شهروندان جوان در بودجه سال ۹۶ شهرداری ارومیه، بیان کرد:  اگر چه شهرداری ارومیه در جذب اشتغال برای جوانان رسالتی بر عهده ندارد، ولی بر اساس تصمیم  شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه در بودجه سال ۹۶  با ایجاد  گلخانه های تولید محصولات کشاورزی و با  اخذ تسهیلات از صندوق مهر در فراهم سازی زمینه های اشتغال برای جوانان تحصیل کرده رشته کشاورزی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت مناسب استان در بخش کشاورزی، توسعه صادرات محصولات کشاورزی  را  در گرو توسعه  زیر ساخت های آن دانست و گفت: با ایجاد گلخانه های تولید محصولات کشاورزی از قبیل انواع سیفی جات در سال ۹۶،  علاوه بر اشتغال فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی به صادرات محصولات  کشاورزی نیز نگاه ویژه ای خواهد شد.
 دعوت از نماینده فروشگاه های زنجیره ای روسیه برای بازدید از ارومیه
شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی از مقوله ضعف در صادرات محصولات کشاورزی رنج می برد، گفت:  در سفر کاری اخیر به  کشور روسیه از نماینده فروشگاه های  رفاه  روسیه برای حضور در ارومیه در اواخر ژانویه دعوت به عمل  آوردم  تا از این طریق محصولات کشاورزی و دامی را در سطح وسیع صادر شود.
وی افزود:  صادرات محصولات کشاورزی و دامی آذربایجان غربی منجر به اشتغال ۳۰ درصد از جوانان روستا و ماندگاری آنان در روستا ها ، کاهش مقوله مهاجرت به شهرها و جلوگیری از تشدید حاشیه نشینی می شود .
حضرت پور با اشاره به دیدار اخیر با مدیر عامل بانک توسعه صادرات ، اظهار داشت:   در این دیدار بر تشکیل شرکت های مدیریت صادارات با هدف صادارات غیر نفتی بحث و تبادل نظر شد  تا  در سایه  این شرکت ها با توجه به ظرفیت استان، محصولات تولیدی استان در بازارهای داخلی و خارجی شناخته و صادر شود.
وی  با بیان اینکه  باید محصولات تولیدی استان در داخل و خارج از کشور بازاریابی شود، تصریح کرد: اگرچه شهرداریها در نگاه اول  در این باره هیچ گونه رسالتی  بر عهده ندارد، اما با توجه به اینکه بزرگترین بازار توزیع محصولات کشاورزی و از سوی دیگر بزرگترین ارائه دهنده خدمات در این حوزه توسط  سازمان میادین  میوه و تره بار شهرداری صورت می گیرد،  لذا در توزیع و فروش محصولات کشاورزی می تواند نقش اساسی را ایفا می کند.
شهردار ارومیه با تاکید بر اینکه  برای برون رفت از بحران های مالی در شهرداری باید به سمت  کسب درآمدهای پایدار حرکت کرد، اظهار کرد: به تناسب استعداد آذربایجان غربی در تولید محصولات کشاورزی و وجو د سازمان میدان میوه و تره بار  و معاونت سرمایه گذاری، می توانیم نقش عمده ای در اشتغال و کسب درآمدهای پایدار از طریق صادارات محصولات کشاورزی داشته باشیم.
 تحقق ۷۰ درصد از زیر ساخت های مورد نیاز ارومیه برای رسیدن به شهر سالم
وی در ادامه  با بیان اینکه ۷۰ درصد از زیر ساخت های برای رسیدن به یک شهر سالم در افق ۱۴۰۴  شهر ارومیه تحقق یافته است، عنوان کرد:  اجرای رینگ میانی شهر ارومیه و تکمیل آن با اتمام تقاطع غیر هم سطح آذربایجان، آغاز رینگ دوم در سال ۹۶،  آسفالت معابر خاکی،  پیاده رو سازی، جدول گذاری، ساماندهی آب های  سطحی،  توسعه فضای سبز،  ساخت فرهنگسرا و خانه سلامت  ونیز سالن های ورزشی در راستای رسیدن به شهر سالم  و تحقق افق ۱۴۰۴ انجام  شده است.
حضرت پور با اشاره به لزوم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی  از جمله ناوگان ریلی و هوایی  در راستای تحقق شهر سالم، افزود:  بر این اساس در سال ۹۶،  ورود  100دستگاه اتوبوس جدید  به  ناوگان اتوبوسرانی، کلنگ  آغاز عملیات اجرایی تراموای شهری و اتمام خرید چند فروند هواپیمای مسافربری با رفع مسائل تحریم های بانکی ومعاملاتی در دستور کار قرار دارد .
به گفته وی در راستای تحقق افق ۱۴۰۴،  90 درصد از معابر خاکی شهر ارومیه با ۷۰۰ هکتار  الحاقی به آن در سال  91 ، زیر سازی،  جدول گذری، کانال کشی و آسفالت شده است، افزود: ۱۰ درصد   باقیمانده  نیز  به دلایل نبودامکانات خدماتی چون گاز، برق و آب تحقق نیافته است که در سال ۹۶ نیز ساماندهی معابر خاکی تدوام خواهد داشت.
شهردار ارومیه با یادآوری اولویت بودجه ۹۶ شهرداری ارومیه یعنی ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان ، ابراز داشت:  ایجاد مراکز فروشگاه های زنجیره ای در شهرک های اقماری،  ایجاد مراکز سلامت، حفظ و احیای باغات شهر،  احداث کارخانه تولیدی انرژ‍ی  از پسماندهای شهری، توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد حمل و نقل پاک چون اتوبوس های برقی، تراموای شهری  و تاکسی های هیبریدی در راستای  ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان  در سال ۹۶ تحقق می یابد.
وی تکمیل پروژه های نمیه تمام شهری، آسفالت معابر خاکی، توسعه حمل و نقل عمومی  را از اولویت های دیگر بودجه ۹۶ شهرداری ارومیه عنوان کرد و گفت:  امید است  سال ۹۶ یک سال جهشی در حوزه برون رفت از مشکلات مالی و رونق اقتصادی برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در حوزه ملی و استانی رقم بخورد.
 تحقق  حجم زیادی از مطالبات شهروندان در سال ۹۵ با وجور رکود اقتصادی حاکم
حضرت پور در ادامه با اشاره به بودجه ۹۵ شهرداری ارومیه،  اعلام کرد: بیش از ۶۰ درصد از بودجه سال ۹۵ به میزان ۱۲۶۰ میلیار تومان تا به امروز تحقق یافته است.
وی با بیان اینکه بخش عمده از مطالبات شهروندان طی سال ۹۵ در بخش عمران و خدمات شهری باوجود رکود اقتصادی حاکم انجام یافت، اظهار کرد: بخش عمده ای از این مطالبات شهروندان توسط عوامل مجموعه مدیریت شهری ارومیه و بخش دیگری نیزبه صورت پیمانکاری تحقق یافت.
شهردار ارومیه در پایان از حمایت های شورای اسلامی شهر، تلاشهای زحمتکشان مدیریت شهری ارومیه و پیمانکاران ونیز از همراهی شهروندان که در کنار رکود اقتصادی حاکم ، پروژه های شهری ارومیه را مدیریت و به سرانجام رساندند تشکر و قدردانی کرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.