اشتغال و مسکن مهم‌ترین مشکل مددجویان بهزیستی قاین

0
اشتراک

اشتغال و مسکن مهم‌ترین مشکل مددجویان بهزیستی قاین

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسن رحیمی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان قاین، با اشاره به اینکه کار برای مردم به وسیله خودشان بهتر جواب می‌دهد، اظهار داشت: مؤسسات خیریه و مردم‌نهاد پلی میان سازمان بهزیستی و مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه اعتماد میان جامعه هدف سازمان بهزیستی به وسیله مؤسسات خیریه و مردم‌نهاد محقق می شود، اعلام کرد: زمانی که سازمان جهت ارائه خدمت به مردم مراجعه کند بسیاری از افراد می‌گویند وظیفه است و با توجه به اینکه اعتبارات دولتی دارید باید این اقدامات را انجام دهید در صورتی که کار به نحو احسنت صورت نمی‌گیرد و برای رفع تکلیف انجام می‌شود.

رئیس اداره مؤسسات غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی قاین توانمندسازی در حوزه بهزیستی را حول دو مبحث نیازهای کوتاه‌مدت و بلندمدت دانست و تصریح کرد: مسکن و اشتغال دو مبحث مهم بهزیستی است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

رحیمی با اشاره به اینکه ما به دنبال کمک نقدی نیستیم، ادامه داد: افرادی که توانایی دارند و به دنبال نیرو در راه‌اندازی کارهای جدید هستند می‌توانند از جامعه هدف بهزیستی استفاده کنند و زمینه اشتغال این قشر از جامعه را فراهم کنند.

وی به دلایل بروز معلولیت اشاره کرد و بیان داشت: تعدادی از معلولیت‌ها بر اثر حوادث غیر مترقبه مثل تصادفات صورت می‌گیرد، اما تعداد دیگری از معلولیت‌ها به دلیل ازدواج‌های فامیلی و عدم توجه به مشاوره‌های ژنتیکی به وقوع می‌پیوندد.

رئیس اداره مؤسسات غیردولتی، مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی قاین بر لزوم توجه به آزمایش‌های ژنتیکی تأکید کرد و گفت: این آزمایش برای افراد تحت پوشش بهزیستی رایگان انجام می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.