وزارت بهداشت به فارغ‌التحصیلان روان‌شناسی نیاز دارد؛ نه به خود رشته

0
اشتراک

وزارت بهداشت به فارغ‌التحصیلان روان‌شناسی نیاز دارد؛ نه به خود رشته

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

غلامعلی افروز، رئیس دانشکده روان شناسی دانشگاه تهران در گفت‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص انتقال این رشته به زیرمجموعه وزارت بهداشت گفت: روان شناسی مانند یک درخت است. نمی شود یک شاخه را ببرند و آن ها را از یکدیگر جدا کنند؛ این کار عاقلانه، علمی و منطقی نیست.

 

وی افزود: همانقدر که رشته روان شناسی بالینی می تواند در خدمت سلامت کشور باشد، سایر شاخه های روانشناسی هم در خدمت سلامت کشور هستند. نمی شود یک شاخه را برید و از علوم انسانی و از وزارت علوم به وزارت بهداشت پیوند زد.

 

رئیس دانشکده روان شناسی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت به جای انتقال این رشته، بیاید از تربیت شدگان این رشته استفاده کند و برای تقویت این رشته اجازه دهد که دانشجویان ارشد از امکانات بهداشتی و پزشکی این رشته استفاده کنند. ما باید کمک کنیم که فارغ التحصیلان این رشته توانمند تحویل جامعه داده شوند.

 

افروز یادآور شد: وزارت بهداشت به فارغ التحصیلان این رشته نیاز دارد نه به خود رشته. شاخه روان شناسی باید سر جایش باشد و وزارت بهداشت باید برای تامین تیم سلامت روان شناسی از فارغ التحصیلان آن استفاده کند.

 

وی در پایان گفت: به جای این تصمیمات غیرمنطقی باید وزارت بهداشت کمک کند که زیرساخت های این رشته درست شود؛ نه اینکه یک مشکل به مشکلات آن اضافه کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.