پروژه احداث دروازه اصلی بقعه شیخ صفی به یونسکو ارجاع شد

0
اشتراک

پروژه احداث دروازه اصلی بقعه شیخ صفی به یونسکو ارجاع شد

کریم حاجی‌زاده در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی یکی از آثار کم‌نظیر تاریخی استان اردبیل محسوب می‌شود که در طول عمر خود با تغییراتی در بهسازی و مرمت همراه بوده است.

وی افزود: به عنوان مثال این مجموعه دروازه اصلی داشت که متأسفانه در زمان دوره پهلوی اول تخریب شده است و این در حالی است که دروازه بخشی از تاریخ و هویت این بنا محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان متذکر شد: احیای این در اصلی در دستور کار میراث فرهنگی استان است و پرونده آن نهایی شده و به سازمان مرکزی نیز ارجاع شده است.

حاجی‌زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه مجموعه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به ثبت جهانی رسیده است، ادامه داد: هر گونه اقدام در مرمت و بهسازی این مجموعه می‌بایست پایبند قوانین بین‌المللی آثار ثبت جهانی باشد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر امکانات کافی برای اجرای دروازه اصلی وجود دارد اما بدون نظر موافق یونسکو نمی‌توان این مهم را پیاده کرد و ما برای دریافت نظرات، پرونده را به یونسکو ارجاع دادیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان متذکر شد: ما قویاً پایبندی به مقررات بین‌المللی را تأکید داریم و هرگونه تغییری نیز بر اساس مقررات انجام می‌شود.

حاجی‌زاده تأکید کرد: به محض اعلام نظر موافق یونسکو عملیات اجرای دروازه اصلی آغاز می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.