راه اندازی موزه و گنجینه های نفت در مسجد سلیمان

0
اشتراک

راه اندازی موزه و گنجینه های نفت در مسجد سلیمان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت منظور از راه اندازی این موزه  را گردآوری، نگهداری، راه اندازی موزه و گنجینه های نفت در مسجد سلیمانپژوهش و معرفی نقش تاریخی شهر مسجدسلیمان در صنعت نفت ایران و جهان اعلام کرد.

اکبر نعمت‌الهی با اشاره به ضرورت ثبت و حفظ بناها و آثار قدیمی صنعت نفت و این‌ که مسجدسلیمان قابلیت تبدیل شدن به شهر موزه را دارد، گفت: مسجدسلیمان به عنوان تاریخچه نفت و یکی از شهرهای قدیمی که نخستین چاه نفتی خاورمیانه در آن به نفت رسید، در مطالعات اولیه برای شهر موزه پیشنهاد شد، اما متاسفانه توان بازسازی همه شهر وجود ندارد.

وی افزود : از میان تاسیسات، ابنیه و مراکز مختلف و متعدد تاریخی صنعتی در مسجدسلیمان، با نظر مشاوران طرح موزه‌های صنعت نفت، پنج نقطه در مسجدسلیمان به عنوان موزه شناسایی و تایید شد که اقدامهای اجرایی آن در حال انجام است.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت این پنج محوطه موزه‌ای را چشمه‌های نفت سی برنج، چاه شماره یک، نیروگاه برق تمبی، کارخانه تقطیر و پالایشگاه و کارخانه گوگردسازی برشمرد.

وی اظهار امیدواری کرد این موزه به کمک مکان‌های تاریخی دیگر شهر مسجدسلیمان تا سال آینده به یکی از قطب‌های گردشگری استان خوزستان تبدیل شود.

اولین چاه نفت خاورمیانه سال ۱۲۸۷ در منطقه نفتون مسجدسلیمان به نفت رسید.

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.