راه‌اندازی مجهز‌ترین آزمایشگاه غذا و دارو جنوب غرب کشور تا پایان سال در آبادان

0
اشتراک

راه‌اندازی مجهز‌ترین آزمایشگاه غذا و دارو جنوب غرب کشور تا پایان سال در آبادان

 سید مهدی موسوی سندرونی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان به خرید مجهز‌ترین دستگاه‌های آزمایشگاهی برای راه اندازی آزمایشگاه غذا و داروی آبادان خبر داد و اظهار داشت: با آغاز به کار این آزمایشگاه تا پایان سال‌جاری، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی وارد شده به محدوده منطقه آزاد اروند در این محل مورد بررسی قرار می‌گیرد و نگرانی تجار و بازرگانان از طولانی شدن زمان آزمایش محصولات وارداتی به منطقه برطرف می‌شود.

این مسؤول گفت: آزمایشگاه غذا و دارو یکی از پروژه‌های مهم در راستای اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم در منطقه است و بعد از افتتاح آن سرمایه گذاران و بازرگانان می‌توانند محصولات وارداتی و صادراتی را که برای انجام آزمایش بهداشتی به مرکز استان ارسال می‌کردند در شهرستان آبادان انجام دهند.

مدیر ضوابط بهداشت انسانی حوزه غذا و دارو در آن منطقه افزود: این آزمایشگاه یکی از آزمایشگاه‌های بزرگ و مورد تایید سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در جنوب غرب کشور است که اکثر آزمایشاتی که در سطح استان و کشور در بحث مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی مورد نیاز است در این محل انجام می‌گیرد.

موسوی گفت: ساختمان این آزمایشگاه با استاندار‌های سازمان غذا و دارو مطابقت دارد و برای خرید آن سه میلیارد تومان هزینه شده است و پیشرفت فیزیکی مراحل تغییر کاربری، طراحی داخلی و سکوبندی آزمایشگاه ۹۵درصد است و تجهیزات پزشکی آن نیز طی یک ماه آینده نصب خواهد شد.

وی افزود: برای طراحی خرید وسایل آزمایشگاه، ساختمان هشت میلیارد تومان از سوی سازمان منطقه آزاد اروند هزینه شده است.
مدیر بخش سلامت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند ازبرنامه ریزی برای راه اندازی آزمایشگاه محیط زیست، آزمایشگاه آب در آینده نزدیک خبر داد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.