راه اندازی پرواز مستقیم از زنجان به عتبات عالیات

0
اشتراک

راه اندازی پرواز مستقیم از زنجان به عتبات عالیات

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، محمد قاسمی در نشست خبری اظهار کرد: امروزه صنعت هواپیمایی یکی از مهم‌ترین صنایع محسوب می‌شود؛ چرا که نقش بسیار مهمی را در رونق اقتصادی و فرهنگی ایفا می‌کند، در دنیا بخش اعظم ترددها به‌صورت هوایی انجام می‌گیرد که می‌توان به ترددهای تجاری، فرهنگی، اجتماعی، پزشکی، دانشگاهی اشاره کرد که در صورت فعال بودن این بخش شاهد رونق اقتصادی در امر پروازی خواهیم بود.

وی افزود: زمانی رونق در صنعت پروازی استان محقق می‌شود که استان خود شاهد رونق اقتصادی باشد؛ طی سه سال گذشته پروازهای انجام گرفته از فرودگاه استان زنجان به دو بخش پروازهای داخلی و خارجی تقسیم می‌شد که پروازهای داخلی مربوط پرواز به مشهد مقدس می‌شود که امیدواریم شاهد رونق و استقبال مردم استان از این پرواز باشیم.

قاسمی تصریح کرد: در امر پرواز داخلی به مشهد مقدس متاسفانه با رشد منفی مواجه بودیم که مربوط به عدم رضایت‌مندی از شرکت ماهان بود که به یکباره با افزایش نرخ بلیت، با کاهش استقبال مردم استان مواجه شدیم که با پیگیری‌های صورت گرفت شرکت هواپیمایی دیگری جایگزین شرکت ماهان شد.

وی به تعداد پروازهای انجام شده داخلی به مشهد مقدس طی سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در پرواز داخلی به مشهد مقدس از فرودگاه استان زنجان در سال ۹۲ تعداد پروازهای انجام شده ۱۹۳ پرواز با ۲۱ هزار و ۵۰۹ مسافر و در سال ۹۳ بالغ بر ۲۳۵ پرواز با ۱۸ هزار و ۲۶۶ مسافر بود که دلیل این افزایش استفاده از هواپیماهای کوچک‌تر بود. در سال ۹۴ تعداد ۱۹۲ پرواز با ۱۲ هزار و ۴۸۲ مسافر صورت گرفت و طی ۹ ماهه امسال نیز ۱۳۰ پرواز با ۸ هزار و ۳۸۳ مسافر در این بخش صورت گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه علی‌رغم وجود تحریم‌های ظالمانه که در این صنعت نیز محسوس است کشور از هواپیماهای مناسب و با استاندارد کامل برای پرواز برخوردار است که طی رایزنی‌های صورت گرفته برای خرید هواپیماهای جدید، شاهد ورود هواپیماهای نو به ناوگان هوایی کشورمان طی سال جدید میلادی خواهیم بود.

قاسمی در ادامه به پروازهای خارجی از استان اشاره کرد و گفت: پروازهای خارجی از استان در سفر حج عمره و تمتع انجام می‌گرفت که تا اوایل سال گذشته پرواز حج عمره از فرودگاه استان در حال انجام بود و وضعیت استان نسبت به سایر استان‌های هم‌سطح خود خوب بود ولی متاسفانه با اقدامات ناشایست دولت عربستان در قبال کشورمان در حال حاضر هیچ پرواز حج عمره یا تمتعی در کشور صورت نمی‌گیرد.

وی به آمار پروازهای حج عمره طی سه سال گذشته از استان اشاره کرد و گفت: در حج عمره سال ۹۱ از استان زنجان شاهد ۲۸ پرواز با تعداد ۶ هزار و ۲۵۹ مسافر، در سال ۹۲ تعداد ۴۷ پرواز با تعداد ۱۰ هزار و ۷۲۰ مسافر، در سال ۹۳ شاهد ۵۹ پرواز با تعداد ۱۳ هزار و ۷۸۵ مسافر بودیم.

قاسمی تصریح کرد: مهم‌ترین برنامه‌ای که در آینده پروازی استان پیش رو داریم راه‌اندازی پرواز از استان به عتبات عالیات است؛ چراکه در ۲۱ استان در کشور این پرواز دایر است و شایسته است که استان زنجان که پایتخت شور و شعور حسینی است از این امکان برخوردار باشد، راه‌اندازی پرواز زنجان به کیش و زنجان به ترکیه نیز دو برنامه دیگر این ناوگان در استان محسوب می‌شود.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.