آخرین وضعیت پرونده برخورد ۲ قطار مسافربری/ دادستان سمنان: منتظر اعلام نظر هیئت کارشناسان رسمی هستیم/ ۵ نفر همچنان در بازداشت هستند

0
اشتراک

آخرین وضعیت پرونده برخورد ۲ قطار مسافربری/ دادستان سمنان: منتظر اعلام نظر هیئت کارشناسان رسمی هستیم/ ۵ نفر همچنان در بازداشت هستند

آخرین وضعیت پرونده برخورد 2 قطار مسافربری/ دادستان سمنان: منتظر اعلام نظر هیئت کارشناسان رسمی هستیم/ 5 نفر همچنان در بازداشت هستندبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، ۵ آذر ماه سال جاری بود که ۲ قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌ خوان سمنان، با هم برخورد کردند که این حادثه چندین مصدوم و ۴۳ کشته به همراه داشت.
در همین زمینه :  حادثه برخورد دو قطار مسافربری در سمنان + فیلم

دستگاه قضایی استان سمنان بلافاصله به موضوع ورود پیدا کرد و با حضور دادستان در محل حادثه، ابعاد آن مورد ارزیابی قرار گرفت.
رئیس قوه قضائیه و دادستان کل کشور نیز طی نامه‌های جداگانه به رئیس کل دادگستری و دادستان استان سمنان خواستار پیگیری ویژه این سانحه دردناک شدند.
قاضی آسیابی دادستان سمنان در همان ساعات اولیه پس از بروز حادثه  ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان از تشکیل پرونده قضایی در رابطه با این موضوع خبر داد و احتمال خطای انسانی را متصور دانست.
در همین زمینه :  تشکیل پرونده قضایی برای حادثه برخورد ۲ قطار 
بامداد ۶ آذر ماه نیز در راستای رسیدگی به این پرونده ۳ نفر از عوامل شامل مسئول مرکز کنترل فرماندهی راه آهن شمال شرق کشور که در شاهرود مستقر است، مسئول مرکز کنترل خطوط و مسئول شیفت مرکز کنترل بازداشت شدند.
در همین زمینه : بازداشت سه نفر از عوامل برخورد دو قطار مسافربری در سمنان
دادستان سمنان عصر همان روز با حضور در بیمارستان کوثر سمنان از مصدومین حادثه برخورد دو قطار، عیادت کرد و از نزدیک در جریان اقدامات درمانی انجام شده، قرار گرفت.
در همین زمینه : دادستان سمنان از مصدومین حادثه برخورد دو قطار عیادت کرد + عکس
در ادامه رسیدگی به این پرونده ۷ آذرماه لوکوموتیوران قطار سمنان- مشهد نیز بازداشت شد تا بازداشتی‌های این پرونده به ۴ نفر برسد.
در همین زمینه : لوکوموتیوران قطار سمنان –مشهد بازداشت شد
رئیس سازمان پزشکی قانونی نیز آخرین آمار جانباختگان برخورد ۲ قطار را ۴۳ نفر اعلام کرد.
در همین زمینه : آخرین آمار جانباختگان برخورد دو قطار 
در همین زمینه : تصاویر مراسم تشییع جانباختگان حادثه قطار سمنان در تبریز
همچنین ۲۲ آذرماه یکی از عوامل مرکز کنترل راه آهن شمال شرق نیز در جریان رسیدگی به این پرونده بازداشت شد.
در همین زمینه : یکی از عوامل مرکز کنترل راه آهن شمال شرق بازداشت شد
اگرچه دستگاه قضا رسیدگی به این پرونده را به صورت فوق العاده در دستور کار قرار داد ولی بررسی دقیق آن به نظر کمیسیون عالی بررسی سوانح راه آهن کشور بستگی داشت که این گزارش پس از چندین وقت انتظار نهایتا ۲۵ آذرماه به دادستانی سمنان واصل شد و به دنبال وصول نظریه کمیسیون عالی بررسی سوانح راه‌آهن کشور، این پرونده به هیئت کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع شده است تا دستگاه قضا پس از اعلام نظر کارشناسان، سایر اقدامات را انجام دهد.
در همین زمینه : ارجاع پرونده حادثه ریلی سمنان به هیئت کارشناسان رسمی دادگستری
خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده را در گفت‌وگو با دادستان سمنان مورد بررسی قرار داد که قاضی آسیابی اظهار کرد: این پرونده به هیئت کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع شده و هنوز کارشناسان نظرشان را اعلام نکرده‌اند.
وی در رابطه با آخرین وضعیت تعداد بازداشتی‌های نیز گفت: ۵ نفر همچنان در بازداشت هستند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.