رونمایی بزرگترین حزب اپوزیسیون ایتالیا از مرام‌نامه اخلاقی جدید

0
اشتراک

رونمایی بزرگترین حزب اپوزیسیون ایتالیا از مرام‌نامه اخلاقی جدید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جنبش ۵ ستاره به عنوان بزرگترین گروه اپوزیسیون ایتالیا خود را به عنوان یک وزنه در مقابل جریان اصلی مطرح کرده است.

منتقدان می‌گویند، بپه گریلو، بنیانگذار این حزب چنین حرف‌هایی را از سر ریاکاری زده و پس از کنترل جنبش بر شهرهای بزرگ و برخوردن به یکسری چالش‌های قانونی لحن خود را ملایم کرده است.

گریلو در یک به اصطلاح “نظام‌نامه رفتاری ۶ بندی” که در وبلاگش منتشر کرد گفت: هر مقام جنبش ۵ ستاره که مشمول تحقیقات قضائی بشود، باید بلافاصله کمیته‌های مرکزی جنبش را مطلع سازد.

گریلو اظهار داشت: همه نمایندگان پارلمان از حزب پنج ستاره باید به لحاظ اخلاقی از تعقیب قضایی مبری باشند و این به عهده کمیته‌های مرکزی جنبش ۵ ستاره خواهد بود که این موضوع را به طور جدای از فرایند قانونی ارزیابی کنند.

مائوریسیو گاسپاری یک عضو حزب فورزا ایتالیا متعلق به سیلویو برلسکونی، در توئیتی نوشت: اگر گریلو مشاهده می‌کرد که نماینده یک حزب دیگر تحت تحقیقات قرار گرفته بلافاصله او را سنگسار می‌کرد اما برای خود آنها این صدق نمی‌کند.

سال گذشته میلادی جنبش ۵ ستاره یکی از اعضای اصلی خود به نام فدریکو پیزاروتی را که پیروزی بزرگ این جنبش در شهر پارما را رقم زده و شهردار منتخب این شهر شده بود معلق کرد و در استدلال این اقدام گفت که پیزاروتی حقیقت را درباره قرار گرفتن تحت تحقیقات قضائی به اتهام سوءاستفاده از قدرت پنهان کرده بود.

پیزاروتی که اتهاماتش را رد کرده و بعدا حزب ۵ ستاره را ترک کرد، در واکنش به حرف‌های جدید گریلو گفت که تعلیق او از این حزب در سال گذشته میلادی یک اقدام غیرقانونی بوده زیرا در آن زمان جنبش ۵ ستاره هیچ قانونی برای تعلیق‌ها و نظام‌نامه رفتاری نداشت.

برخی مقامات سیاسی دیگر گفتند: گریلو با اقدامات جدید خود تلاش می‌کند از ویرجینیا راگی، شهردار شهر رم محافظت کند. چراکه گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه قرار است از او به خاطر انتصاب‌هایش از زمان آغاز به کار در این سمت در ۶ ماه پیش، تحقیقات صورت بگیرد.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.