کمبود پزشک قانونی استان‌ها برطرف می‌‌شود

0
اشتراک

کمبود پزشک قانونی استان‌ها برطرف می‌‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد شجاعی بعدازظهر امروز در نشست بررسی مشکل پزشک قانونی استان بوشهر با بیان اینکه اداره پزشک قانونی برخی شهرستان‌های استان بوشهر تعطیل شده اظهار داشت: اکنون شهرستان‌های کنگان، گناوه و برخی شهرستان‌های دیگر استان بوشهر به سبب نبود پزشک اداره پزشک قانونی آن تعطیل است.

وی با بیان اینکه تعطیلی پزشک قانونی در برخی از شهرستان‌های استان بوشهر گرفتاری برای مردم ایجاد کرده گفت: مردم این مناطق برای حل مشکلات خود در حوزه پزشک قانونی مجبور هستند به مرکز استان بوشهر مراجعه کنند که این مهم سبب بروز مشکلاتی برای مردم می‌شود.

معاون قوه قضاییه با بیان اینکه جذب پزشک در دستور سازمان پزشک قانونی است تصریح کرد:  در استان بوشهر برای جذب پزشک قانونی اقدام لازم انجام نشده که مجبور به اعزام پزشک از مرکز کشور به استان بوشهر هستیم تا این مشکل فوری و اساسی  برطرف و مراکز پزشک قانونی مناطق مختلف استان بوشهر راه‌اندازی شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه استان بوشهر از لحاظ تجهیزات پزشک قانونی مشکلی ندارد خاطرنشان کرد: وقتی توان و امکانات نیرویی افزایش یابد سرعت پاسخگویی و کیفیت ارائه خدمات ارتقا می‌یابد.

شجاعی با اشاره به اینکه کمبود نیروی پزشک قانونی مرتبط با نظام پرداخت حقوق و دستمزد است، گفت:  با توجه به نامتوازن بودن نظام حقوق و دستمزد در پزشک قانونی نسبت به سایر دستگاه‌ها و با توجه به اینکه برخی سازمانها با پرداخت‌های بیشتری پزشکان جذب می‌کنند مشکل کمبود پزشک در این سازمان تشدید یافته است.

وی از تامین پزشک‌های مورد نیاز اداره‌های پزشک قانونی خبرداد و افزود: کمبود پزشک قانونی در استان‌ها یکی از مشکلات سازمان پزشک قانونی است که با برنامه‌ریزی انجام شده این مشکل برطرف می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.