مجوز صدور روادید به اتباع عراقی به فرودگاه بین‌المللی ارومیه اعطا شد

0
اشتراک

مجوز صدور روادید به اتباع عراقی به فرودگاه بین‌المللی ارومیه اعطا شد

احمد منتظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با اعلام این خبر که مجوز دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین‌المللی ارومیه اعطا شد اظهار داشت: روادید فرودگاهی به سبب ملاحظات امنیتی به تعدادی از کشورها صادر نمی‌شود و اتباع آن کشورها باید به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از جمله سفارت‌ها و سرکنسولگری‌ها مراجعه و روادید دریافت کنند.

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌غربی گفت:  یکی از این کشورها عراق است که بر اساس دستورالعمل امکان صدور روادید به اتباع عراقی در فرودگاه‌های بین‌الملی کشور میسر نیست.

وی افزود: تعداد متقاضیان عراقی به‌ویژه منطقه اقلیم کردستان عراق به دلیل همسایگی با آذربایجان‌ غربی تردد آنها به این استان به منظور بازدیدهای فامیلی، زیارتی، گردشگری و گردشگری سلامت به طور معمول بسیار زیاد  است و به منظور ایجاد تسهیلات به اتباع آن کشور و جذب گردشگران و رونق دادن به کار و کسب استان اخذ امتیاز صدور روادید به اتباع عراقی در فرودگاه می‌تواند اقدام مهمی محسوب شود و با استقبال مردم اقلیم کردستان عراق روبه‌رو می‌شود.

منتظمی بیان کرد: در همین رابطه با درخواست و پیگیری دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌ غربی و موافقت آن پس از بررسی‌های لازم مجوز ویژه برای صدور روادید به اتباع عراقی و مردم اقلیم کردستان، به طور ویژه به فرودگاه بین‌المللی ارومیه داده شده است.

مدیر دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: در صورت ایجاد پرواز اربیل – ارومیه و یا سلیمانیه – ارومیه تعداد مسافران عراقی افزایش می‌یابد که این امر سبب رونق کسب و کار تجار استان، هتل‌داران، رستوران‌داران، مراکز بهداشتی، حمل و نقل و بخش درمانی و سایر بخش های خدماتی می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.