معرفی الگوهای طب معاصر، وجاهت جامعه پزشکی را تبیین می کند

0
اشتراک

معرفی الگوهای طب معاصر، وجاهت جامعه پزشکی را تبیین می کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، دکتر علیرضا زالی روز پنجشنبه در اولین همایش روماتولوژی کودکان ایران که با تجلیل از خدمات استاد ‘یحیی عقیقی’ متخصص بهداشت و بیماری های کودکان همراه بود، اظهار کرد: معرفی الگوهای درخشان و ستارگان طب معاصر کشور می تواند راهکار مناسب برای تبیین جایگاه ممتاز این رشته و وجاهت جامعه پزشکی باشد.
وی به پیشرفت های دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز اشاره کرد و گفت: این دانشگاه از ذخایر اموزش عالی و سرمایه کشور است؛ افتخار می کنم که استادان مجربی در این دانشگاه حضور دارند و امیدواریم این روند با شتاب بیشتری ادامه یابد.
وی وقت شناسی، نظم و انضباط، عشق به آموزش، ارتباط مهربان و صمیمی با بیمار و توجه به یافته های علمی را از ویژگی های استاد عقیقی برشمرد و افزود: شالوده پیشرفت های مرکز طبی کودکان به این استاد برجسته برمی گردد.

**پزشکان در رده های نخست اعتماد عمومی قرار دارند
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این کنگره تصریح کرد: علیرغم فضاهای منفی علیه پزشکان، اما مردم به آنها اعتماد دارند و براساس بررسی های به عمل آمده، پزشکان همیشه در دو سه رده اول اعتماد مردمی قرار دارند که این موضوع به دلیل ارایه خدمت به مردم است.
دکتر علی جعفریان گفت که عده ای از پزشکان مسئولیت حرفه ای خود را به درستی انجام نمی دهند که وجود این تعداد اندک هم ناشایست است، اما به واقع این موضوع در همه اقشار وجود دارد.
وی استاد عقیقی را الگوی مناسب برای جامعه پزشکی دانست و با بیان این که افرادی مانند عقیقی با عشق و علاقه به بیماران کمک می کنند، افزود: وطیفه داریم الگوسازی مناسب را در بین نسل جوان پزشکی انجام دهیم.
اولین همایش روماتولوژی کودکان با حضور جمعی از پزشکان امروز ( ۱۶ دی ماه ) در سالن همایش بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این مراسم همچنین از زحمات بیش از ۴۰ ساله سید یحیی عقیقی بنیانگذار رشته روماتولوژی کودکان در کشور تجلیل شد.
دکتر عقیقی که از یاران و همکاران دکترمحمد قریب است، در پیشبرد طب اطفال در کشور نقش موثری داشته و تعداد زیادی از متحصصان این رشته را تربیت کرده است.
دکتر عقیقی خود در این مراسم گفت که بیمارستان را خانه اول و اخر خود می داند و از جامعه پزشکی می خواهد که همیشه در خدمت بیماران باشد.
علمی ** ۱۲۰۱ **
خبرنگار : عبدالکریم جبارپور*انتشار: زهره محتشمی پور

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.