موفقیت های اولیه در درمان بیماری های دیابت، پارکینسون و مشکلات چشمی

0
اشتراک

موفقیت های اولیه در درمان بیماری های دیابت، پارکینسون و مشکلات چشمی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، دکتر حسین بهاروند روز سه شنبه در مراسم یازدهمین سالروز درگذشت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و رونمایی از صندوق نیکوکاری لوتوس رویان افزود که تولید اسپرم موشی در محیط آزمابشگاهی برای رفع مشکلات ناباروری مبتلایان به سرطان از دیگر موفقیت های این مجموعه است.
وی به آمار افراد دارای مشکلات چشمی در کشور نیز اشاره کرد و گفت که سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در کشور به مشکل چشم دچار و ۲۵ هزار نفر هم نابینا می شوند.
بهاروند افزود که سلول های رنگدانه شبکیه چشم در این مجموعه تولید شده و امیدواریم با بهره گیری از این محصول، شاهد درمان برخی بیماری های چشم باشیم.
مدیر پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان، ترمیم انگشت موش، دستکاری ژنتیکی موش و تولید اسپرم موش در محیط آزمایشگاه را از جمله اقدامات محققان این مجموعه اعلام کرد.
بهاروند ادامه داد که در زمینه درمان بیماری های پوست و مو ، عصب و عضله، ارتوپدی ، قلب و عروق، کبد و مجاری اداری و گوارش پژوهشگران این مجموعه در حال تحقیق هستند.
وی به تعداد برخی از بیماری در کشور اشاره کرد و گفت که حدود ۳ میلیون نفر ایرانی دچار روماتیسم مفصلی و ۷ تا ۸ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند که باید اقدامات جدی برای درمان آنها انجام گیرد.
بهاروند زخم پای دیابتی را بکی از بیماری های در حال افزایش اعلام کرد و گفت پژوهشگران این مجموعه در تلاش برای درمان این بیماری هم هستند.
وی هزینه سالانه درمان سرطان در کشور را حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این هزینه زیادی است که بر کشور و خانواده ها تحمیل می شود و کارگروه پزشکی سرطان در تلاش برای درمان ناباروری این افراد و تقویت ایمنی سلول ها هستند.
بهاروند، پیشگیری از بیماری و افزایش سلامت را مهمترین اهداف پژوهشگران این مجموعه دانست و گفت که در تولید سلول های بنیادی به موفقیت های خوبی دست یافتم و در عرصه بین المللی کشور شناخته شده هستیم اما اگر تلاش نکنیم از از کشورهای دیگر عقب می مانیم.
ادامه دارد ۰۰۰
علمی*۱۲۰۱
خبرنگارک عبدالکریم جبارپور*انتشار: زهره محتشمی پور

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.