رشد روز افزون صنعت گردشگری در جنوب شرق آسیا / چشم اندازهای سال جدید

0
اشتراک

رشد روز افزون صنعت گردشگری در جنوب شرق آسیا / چشم اندازهای سال جدید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، تایلند و مالزی از جمله کشورهای منطقه هستند که از صنعت گردشگری خود بهره قابل توجهی کسب نموده و چشم اندازهای وسیع تری برای این صنعت پیش بینی می کنند.
علاوه بر این دو کشور، اندونزی به عنوان دیگر کشور حوزه جنوب شرق آسیا، با پی بردن به اهمیت صنعت گردشگری و با توجه به چشم اندازهای اقتصادی دولت فعلی قصد دارد در بهره برداری از این صنعت پرسود، به رقیبی برای دیگر کشورهای موفق تبدیل شود.

** تایلند
یک آمریکایی ۲۷ دسامبر سال ۲۰۱۶ (هفت دی ماه) با ورود به تایلند رقم ۳۲ میلیون گردشگر را برای این کشور ثبت کرد و با این اقدام مورد استقبال گرم مقامات گردشگری تایلند قرار گرفت.
سازمان گردشگری تایلند اعلام کرد این زن آمریکایی که باعث تحقق چشم انداز گردشگری تایلند شد دو بلیت رفت و برگشت به تایلند، دو بلیت رفت و برگشت داخلی این کشور و همچنین پنج شب اقامت در بهترین هتل های این کشور همراه با راننده و سیم کارت تلفن اعتباری با اعتبار یک ساله را به عنوان خوش شانس ترین گردشگری که به تایلند وارد شده است از آن خود کرد.
پیش بینی تایلند کسب ۴۶ میلیارد دلار درآمد از صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۶ بوده است که به گفته مقامات این رقم محقق شده است. رقمی که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۱٫۶۸ درصد افزایش داشته است.
حذف هزینه روادید برای گردشگران ۲۶ کشور از ابتدای ماه دسامبر سال گذشته میلادی تا پایان ماه دوم سال جاری و همچنین لغو دریافت هزینه روادید در بدو ورود از جمله اقداماتی بود که تایلند برای کامل شدن چشم انداز گردشگری خود نسبت به اتخاذ آنها اقدام کرد.

**مالزی
مالزی نیز که همواره از صنعت گردشگری خود درآمد قابل توجهی کسب کرده است، انتظار دارد در سال جدید میلادی با افزایش ۴٫۳ درصدی شمار گردشگران خود این رقم را به ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برساند.
این کشور جنوب شرق آسیا با تمرکز بر ظرفیت های گردشگری در برخی ایالت ها که پیش از این گردشگران خارجی کمتری از آن دیدن می کردند، قصد دارد از دیگر ظرفیت های خود بهره مند شود.
تارنمای ‘نیو استریت تایمز’ پیش بینی کرد پولی که گردشگران در مالزی خرج می کنند به ۱۱۸ میلیارد رینگیت (حدود ۲۶ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش یابد.
ورود گردشگر به مالزی در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ نسبت به دوره پیش از آن با رشد ۳٫۷ درصدی به ۱۳ میلیون و ۳۲ هزار نفر رسید که میانگین سرانه هزینه هر گردشگر ۲ هزار و ۸۶۹ رینگیت (حدود ۶۴۰ دلار) گزارش شده که در مجموع با رشد ۱۰٫۷ درصدی در مقایسه با سال پیش از آن بود.
مالزی در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون رینگیت (حدود ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار) درآمد از ناحیه گردشگران کسب کرد.
بیشترین هزینه این گردشگران که به طور میانگین ۵٫۸ شب در مالزی اقامت کرده بودند، در بخش خرید صرف شده است.
سنگاپور با ۶ میلیون و ۵۹۶ هزار گردشگر، اندونزی با یک میلیون و ۳۷۸ هزار نفر و چین با ۹۹۲ هزار نفر اصلی ترین کشورهایی بودند که گردشگران آنها به مالزی سفر کردند. پس از این کشورها، تایلند، برونئی، هند، کره جنوبی، فیلیپین، انگلستان و ژاپن قرار دارند.
مالزی همچنین قصد دارد با توسعه صنعت گردشگری خود در سال ۲۰۲۰ میزبان ۳۶ میلیون گردشگر باشد و از این طریق ۱۶۸ میلیارد رینگیت (حدود ۳۷ میلیارد دلار) درآمد کسب کند.

** اندونزی
اندونزی دیگر کشور حوزه جنوب شرق آسیا نیز که از وسعت و مناظر طبیعی بیشتری برخوردار است، در مقایسه با تایلند و مالزی از موفقیت کمتری برخوردار بوده است.
برای کسانی که به جاکارتا و یا برخی شهرهای مهم اندونزی از جمله ‘باندونگ’ و ‘مدان’ سفر کرده اند، مشهود است که سطح توسعه یافتگی از جمله عوامل اصلی جذب گردشگر محسوب می شود.
نبود هتل های کافی، حمل و نقل عمومی نه چندان مناسب در کنار نبود تبلیغات تاثیرگذار از جمله عواملی هستند که چرخ های صنعت گردشگری را نه در اندونزی بلکه در هر کشور دیگر از حرکت باز می دارند.
اندونزی سال گذشته میزبان ۱۲ میلیون گردشگر بود و با چشم انداز افزایش ۲۵ درصدی، پیش بینی می شود که سال جاری حدود ۱۵ میلیون نفر از این کشور بازدید کنند.
افزایش گردشگران اندونزی از سال ۲۰۱۵ که رقم آن حدود ۱۰ میلیون نفر بود، با اقداماتی از قبیل تسهیل صدور روادید افزایش یافت به گونه ای که تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۵ تعداد گردشگران این کشور رشد ۵۰ درصدی خواهد داشت.
به گفته مقامات اندونزی که پیش بینی می کنند تا سال ۲۰۱۹ میزبان ۲۰ میلیون گردشگر باشند، در سال ۲۰۱۶ صنعت گردشگری ضمن ایجاد حدود ۱۲ میلیون شغل، ۱۱ درصد به تولید ناخالص داخلی این کشور کمک کرد.
از آمار ارائه شده می توان دریافت که کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا حساب ویژه ای روی صنعت گردشگری خود باز کرده اند، تا با استفاده از ظرفیت های موجود بتوانند ضمن ایجاد اشتغال، تولید ناخالص داخلی خود را نیز افزایش دهند.
آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.