تناقض گزارش استانداری از مصوبات سفر رئیس جمهور با واقعیت/ از ۲۷۱ میلیارد تومان سفر رئیس جمهور، ۳۷۰ میلیارد به استان رسید!

0
اشتراک

تناقض گزارش استانداری از مصوبات سفر رئیس جمهور با واقعیت/ از ۲۷۱ میلیارد تومان سفر رئیس جمهور، ۳۷۰ میلیارد به استان رسید!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از خاورستان، دو سال از سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی می گذرد، که اکنون سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ریز مصوبات سفر، میزان و درصد اجرایی شدن این اعتبار را اعلام کرده است.

 

محمد فرهادی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: هیات دولت تدبیر و امید در یازدهمین سفر استانی خود به خراسان جنوبی ۲ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۲۱ طرح(هر طرح شامل چندین پروژه است) در سال های ۹۴ و ۹۵ مصوب کرد.

 

اعتبارات مصوب شده سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی

وی اضافه کرد: از مجموع این طرح ها، پنج طرح با هزار و ۱۷۰میلیارد ریال به بخش منابع آب و کشاورزی استان اختصاص دارد و پس از آن هزار و ۲۰میلیارد ریال نیز مربوط به چهار طرح حمل و نقل است.

 

به گفته فرهادی از مجموع طرح ها سه مورد مربوط به امور قضایی است و به فضاهای آموزشی و کمک آموزشی، هنر و گردشگری، بهداشت و سلامت هر یک ۲ طرح اختصاص دارد.

 

وی تعداد طرح های هر یک از بخش تربیت بدنی، بازرگانی و تعاون را ۲ مورد عنوان کرد.

 

۲۱ پروژه با اعتبار ۲۷۱ میلیارد تومان کل مصوبات و اعتبارات سفر رئیس جمهور

ردیف

عنوان بخش

تعداد طرح/ پروژه

اعتبار (میلیون ریال)

۱

امور قضایی

۳

۱۷٫۰۰۰

۲

فضاهای آموزشی و کمک آموزشی

۲

۱۷۰٫۰۰۰

۳

هنر و گردشگری

۲

۱٫۲۰۰

۴

بهداشت و سلامت

۲

۲۶۰٫۰۰۰

۵

تربیت بدنی

۱

۳۰٫۰۰۰

۶

مسکن و عمران شهری و روستایی

۱

۲۶٫۲۲۰

۷

منابع آب و کشاورزی

۵

۱٫۱۷۰٫۰۰۰

۸

بازرگانی و تجارت

۱

۱۵٫۰۰۰

۹

حمل و نقل

۴

۱٫۰۲٫۲۰۰

جمع

 

۲۱

۲٫۷۰۹٫۶۲۰

 

 

جدول ردیفهای متفرقه اعتباری مصوبات سفر رئیس جمهور

ردیف

شرح سایر منابع

اعتبار ۱۳۹۴(میلیون ریال)

اعتبار ۱۳۹۵( میلیون ریال)

۱

ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت

۱٫۰۹۰٫۰۰۰

۰

۲

بند "ط"(جزء ۱۰۹ ردیف ۵۳۰۰۰۰ جدول شماره ۹)

۱۰۰٫۰۰۰

۰

۳

ردیف ۳ بند ج تبصره ۱۹ (در اختیار وزارت جهاد کشاورزی)

۵۰۰٫۰۰۰

 

۴

ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه

۸٫۰۰۰

 

 

پیوست شماره ۱ قانون بودجه

۹۵۱٫۶۲۰

۶۰٫۰۰۰

 

جمع کل

۲٫۶۴۹٫۶۲۰

۶۰٫۰۰۰

۲٫۷۰۹٫۶۲۰

 

 

*بودجه های رسیده از سفر رئیس جمهور به استان

فرهادی افزود: علاوه بر این طرح ها؛ مصوبه گاز رسانی به شهر نهبندان و شروع عملیات اجرایی شبکه گذاری گاز شهری شهرهای سربیشه، درمیان و زیرکوه افتتاح منطقه اقتصادی بیرجند و تمهید مقدمات توسعه آن نیز از محل منابع مربوط ابلاغ شد.

وی یادآورشد: از طرح های مصوب، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، تصفیه خانه آب شرب بیرجند ، خط انتقال گاز ۳۰ اینچ بیرجند- سربیشه ، خط انتقال گاز ۱۲ اینچ سربیشه – اسدیه – قهستان و شبکه های تغذیه و توزیع گاز شهرهای سربیشه ، مود ، اسدیه و قهستان تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: گازرسانی به شهرهای زیرکوه و اسفدن نیز تا بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد که برای پروژه های گازرسانی یاد شده تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

ردیف

عنوان پروژه

وضعیت اجرا

درصد پیشرفت

۱

انتقال گاز بیرجند-سربیشه

به بهره برداری رسید

تکمیل

۲

خط انتقال گاز سربیشه- اسدیه- قهستان

به بهره برداری رسید

تکمیل

۳

خط انتقال گاز قاین- حاجی آباد

به بهره برداری رسید

تکمیل

۴

عملیات اجرایی شبکه داخلی شهر حاجی آباد

به بهره برداری رسید

تکمیل

جمع کل اعتبارات هزینه شده:

۴۰ میلیارد تومان

 

 

فرهادی با بیان اینکه نقشه های اجرایی و اسناد مناقصه دو قطعه آماده و در پیوست شماره (۱) قانون بودجه ۹۵ مبلغ ۸۹ میلیارد ریال برای ادامه مطالعات مصوب شده است، گفت: اجرای باند دوم زاهدان – بیرجند (باند دوم محور شوسف نهبندان ، بهسازی راه اصلی فیض آباد – بجستان) (باند دوم قاین – خضری و باند دوم بیرجند – قاین « حوزه قاین»)بهسازی راه اصلی کرمان – بافت (محور کرمان – دیهوک) از دیگر پروژه ها در این زمینه است که پروژه مذکوردر چهار قطعه در استان در دست اجرا و فعال است ۶۸ کیلومتر از مصوب سفر آماده بهره برداری است که این رقم تا بهمن ماه به ۸۰ کیلومتر خواهد رسید و در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی حدود ۸۰ درصدی برخوردار است.

 

*منابع آب و کشاورزی

وی به پروژه های بخش منابع آب و کشاورزی و آبرسانی به شهر بیرجند اشاره کرد و افزود: احداث تصفیه خانه بیرجند با ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی، تصفیه خانه آب و اجرای خطوط ارتباطی آن(جزیی از طرح آبرسانی به بیرجند) از دیگر قول های رئیس جمهوری در سفر به خراسان جنوبی بود که با افتتاح تصفیه خانه محقق شده است و ادامه این طرح با اجرای خط انتقال آب از مختاران و محمد شهر به بیرجند در دست اجرا است.

وی ادامه داد: ساخت سد سیاهو با ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه های مصوب است که ساختمان سد در پایان سال جاری و یا بهار سال آینده آماده آبگیری است و عملیات بدنه و سرریز سد و حفاری و تزریق پرده آب بند ۱۰۰درصد انجام شد.

 

وی افزود: تکمیل ساختمان سد سیاهو تا پایان سال جاری و آماده آبگیری شدن آن در بهار سال آینده که جزو قول های دکتر روحانی است که تاکنون برای اجرای این پروژه ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

وی تکمیل پروژه های آب رسانی روستایی برای تامین آب شرب پنج هزار خانوار روستایی با ۴۲درصد پیشرفت فیزیکی را از دیگر پروژه‌های مصوب دانست و تصریح کرد: این طرح شامل ۲۴پروژه (مجتمع آبرسانی) است و هم اکنون فعال و ۴۲درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به ایجاد زیرساخت های هشت مجتمع تولیدات کشاورزی گلخانه و ۱۸ واحد پروار بندی اشاره کرد و گفت: پیگیری برای تامین اعتبار تکمیلی این طرح ادامه دارد؛ این در حالی است که اجرای پروژه انتقال آب با لوله در طول ۶۰۰ کیلومتر از اراضی استان با ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی از جمله مصوبات است که با پرداخت نیمی از اعتبار مصوب سفر در سال گذشته (معادل ۲۵۰ میلیارد ریال) مطالعه و طراحی ۲,۳۶۸ کیلومتر از مسیرهای پیشنهادی کشاورزان صورت گرفت و نسبت به خرید و انتقال ۳۷۰ کیلومتر لوله به محل پروژه ها اقدام و ۶۲درصد مسیرها لوله گذاری شده است.

 وی ادامه داد: انجام تعهد سفر در تامین کامل بودجه ۲ طرح گردشگری شامل کمپ گردشگری نهبندان و مجتمع آبگرم فردوس جمعا به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال، افتتاح و بهره برداری از مرحله اول آموزشکده فنی سرایان، انجام کامل تعهد بودجه سفر در خصوص پروژه تکمیل مطالعه و احداث ساختمان و تأسیسات ندامتگاه فردوس صورت گرفته است.

تامین نیمی از تعهد بودجه سفر در سال ۹۴ برای اجرای طرح انتقال آب با لوله به مزارع استان به میزان ۲۵۰ میلیارد ریال که تاکنون مطالعه و طراحی ۲,۳۶۸ کیلومتر از مسیرهای پیشنهادی کشاورزان صورت گرفته است که نسبت به خرید و انتقال ۳۷۰ کیلومتر لوله به محل پروژه ها اقدام و ۶۲ درصد مسیرها هم لوله گذاری شده است.

 

*قضایی

وی پروژه دادسرای عمومی و انقلاب بشرویه با ۹۹درصد پیشرفت فیزیکی ،احداث ساختمان اداری دادسرا ، احداث، تکمیل و تجهیز ساختمان پزشکی قانونی بیرجند با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی، مطالعه و احداث ساختمان و تأسیسات ندامتگاه فردوس با ۹۳درصد پیشرفت فیزیکی و احداث ساختمان اصلی ، اندرزگاه و ساختمان اداری زندان مرکزی از دیگر پروژه های مصوب در بخش قضایی بوده است.

 

* حمل و نقل

وی به اقدامات دولت در بخش حمل و نقل اشاره کرد و افزود: راه آهن زاهدان – بیرجند و اتصال آن به شبکه ریلی مصوب شد، این پروژه در سال ۹۴ دارای ردیف اعتباری قانون بودجه شد و با اختصاص مبلغ اولیه ۱۰۰ میلیارد ریال مطالعات آن آغاز شده است.

فرهادی تصریح کرد: همچنین از دیگر وعده ها و طرح های مصوب سفر که محقق شده است یا به زودی تکمیل خواهد شد می توان به آماده شدن ۶۴ کیلومتر از طرح اضافه شدن ۱۰۰ کیلومتر به باند دوم راه های استان که هم اکنون زیربار ترافیک است، اشاره کرد که این عدد تا بهمن ماه به ۸۰ کیلومتر خواهد رسید و در اوایل سال آینده به پایان می رسد که تاکنون برای این پروژه ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

*بهداشت و سلامت

وی به تکمیل بیمارستان آموزشی بیرجند با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و افزود: اعتبار پروژه بیمارستان آموزشی رازی از محل مصوبه سفر در سال ۹۴ مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال بود که معادل ۷۵درصد تخصیص و نقدینگی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بیمارستان مذکور ۹۲درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مقرر شده است همزمان با افتتاح ۱۷هزار تخت بیمارستانی در کشور در بهمن ماه سال ۹۵ توسط وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری برسد.

 

وی گفت: تخصیص ۱۷۵میلیارد ریال اعتبار به بیمارستان ۲۲۰تختخوابی رازی بیرجند که تا بهمن ماه امسال بهره برداری از ساختمان اصلی آن شروع می شود، این طرح نیز جزو وعده های مصوب سفر رئیس جمهوری است که از ابتدای پروژه تاکنون ۷۱۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی به احداث بیمارستان ۳۵تختخوابی بشرویه اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه نیز ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که مرحله اول (اجرای اسکلت بتنی و دیوار کشی در دو طبقه ) انجام وپروژه در حال حاضر فعال است و مرحله دوم پروژه نیز در حال اجرا است که هم اکنون ۵۸ درصد یشرفت فیزیکی دارد.

وی خاطر نشان ساخت: اعتبار مصوب این پروژه در قانون بودجه ۹۵ مبلغ ۲۸میلیارد ریال است که از ابتدای پروژه تا کنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

* فضاهای آموزشی و کمک آموزشی

وی ادامه داد: احداث سالن آمفی تئاتر و توسعه سلف سرویس، محوطه سازی و تاسیسات زیربنایی و احداث سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از دیگرپروژه ها در بخش آموزش بود که دارای ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و در قانون بودجه سال ۹۵ مبلغ ۲۲میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال برای اجرای این پروژه مصوب شده است.

وی با بیان اینکه ساختمان مرکزی دانشگاه تا یک ماه آینده آماده بهره برداری است و بیش از ۹۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است گفت: تکمیل آموزشکده کشاورزی سرایان با ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه ها است که مرحله اول این پروژه با ۲۵۰۰ متربع زیربنا در دهه فجر سال ۹۴ به بهره برداری رسید و فاز دوم آن نیز با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع در دست اجراست و در صورت تخصیص کامل بودجه ۹۵، در اردیبهشت ۹۶ تکمیل و به بهره برداری می رسد.

 

*هنر و گردشگری

وی به پروژه های مصوب در بخش فرهنگ،‌ هنر و رسانه های جمعی و گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: مجتمع خدمات رفاهی آبگرم فردوس با ۷۵درصدپیشرفت فیزیکی از جمله طرح ها در این زمینه است که ۱۰۰درصد اعتبار سفر ریاست جمهوری به پروژه به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت، آسفالت راه دسترسی، آبرسانی و گاز رسانی نیز انجام و پروژه هم اکنون فعال و دارای ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی است و در قانون بودجه ۹۵ نیز مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال مصوب شد و تعهد سفر رئیس جمهوری در خصوص این پروژه ۱۰۰درصد اجرایی شده است.

وی به کمپ گردشگری نهبندان با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد وافزود: اعتبار مصوب این پروژه نیز از محل سفر ۷۰۰ میلیون ریال در سال ۹۴ بود که ۱۰۰درصد آن تخصیص یافت و پرداخت شده است، این پروژه هم اکنون فعال و دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

 

*تربیت بدنی

وی به مصوبات سفر در بخش تربیت بدنی اشاره کرد و افزود: احداث ورزشگاه ۱۵هزار نفری بیرجندبا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله این پروژه ها است،اعتبار مصوب پروژه در سال ۹۴ از محل مصوبه سفر ۳۰ میلیارد ریال بود که ۹۳درصد تخصیص و پرداخت شده و هم اکنون فعال است که امیدواریم با تامین اعتبار تکمیلی در سال آینده به بهره برداری برسد.

* مسکن و عمران شهری و روستایی

وی به مصوبات سفر در بخش مسکن و عمران شهری، روستایی و عشایری
اشاره کرد و افزود: در این بخش ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر سربیشه مصوب شد که با ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و خط انتقال این طرح به طول۶.۲ کیلومتر بود به پایان رسیده است این در حالی است که احداث شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۲۴.۵ کیلومتر انجام و ادامه اجرای هشت کیلومتر در قالب ۲ پیمان در حال اجرا است.

 

*گازرسانی

وی به اجرای پروژه گازرسانی به شهر نهبندان با هفت درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و ادامه داد: این طرح از مصوبات سفر رئیس جمهوری است که بر اساس مصوبه سفر مقرر بود با «سی ان جی» انجام شود اما با پیگیری های انجام شده به خط انتقال تغییر کرد و اجرای آن مورد تصویب وزارت نفت نیز قرار گرفت و طراحی شبکه داخلی انجام شد.

 

وی ادامه داد:  پیمانکار این پروژه انتخاب و تاکنون نیز بیش از ۱۰۰ کیلومتر شبکه داخلی لوله گذاری و پروژه نیز هم اکنون فعال بوده و از محل بودجه مصوب سال جاری ۳۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تخصیص یافته و هزینه شده است این در حالیست که شروع عملیات اجرایی شبکه گذاری گاز شهرهای سربیشه، درمیان و زیرکوه در برنامه سال ۱۳۹۴ شرکت ملی گاز ایران با تعهد وزارت نفت قرار دارد که ادامه تکمیل خطوط انتقال گاز این شهرها ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه نیز از مصوبات سفر رئیس جمهوری است که تاکنون خط انتقال ۳۰ اینچ بیرجند – سربیشه ، خط انتقال گاز ۱۲ اینچ سربیشه – اسدیه – قهستان تکمیل و هفته دولت سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید .

وی افزود: خط انتقال گاز ۱۰ اینچ قاین – حاجی آباد با پیشرفت فیزیکی ۹۴درصد و عملیات اجرایی شبکه داخلی شهر حاجی آباد با پیشرفت فیزیکی ۹۰درصد در دست اجرا و پروژه نیزدر حال حاضر فعال است که با بهره برداری از این پروژه در حوزه شهرستان های زیرکوه و قاینات، شبکه داخلی شهرهای حاجی آباد و اسفدن در بهمن ماه امسال آغاز می شود.

 

*بازرگانی وتعاون

وی به مصوبات سفر در بخش بازرگانی وتعاون اشاره کرد و افزود: در این بخش احداث مجتمع ۱۷ هکتاری گمرک استان با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی وجوددارد که با اختصاص ۱۵ میلیارد ریال مصوب قانون بودجه ۹۴ در حال اجرا است.

وی به مجوز بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و تمهید مقدمات توسعه منطقه اشاره کرد و افزود: این پروژه نیز دارای۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که همزمان با سفر رئیس جمهوری مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

مبلغ هزینه شده درسفر رئیس جمهور طبق خبر استانداری خراسان جنوبی:

ردیف

عنوان پروژه

وضعیت اجرا

مبلغ هزینه شده (میلیون تومان)

۱

مجتمع رفاهی آبگرم فردوس و کمپ گردشگری نهبندان

تکمیل

۱۲۰

۲

تکمیل ساختمان زندان فردوس

تکمیل

۸۰۰

۳

فاز اول آموزشکده سرایان

تکمیل

۸۰۰

۴

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بیرجند

۹۰ درصد پیشرفت

۱۷۵۰۰

۵

طرح انتقال آب با لوله(۶۰۰کیلومتر به مزارع)

۶۰ درصد پیشرفت

۲۵۰۰۰ از ۵۰۰۰۰ اعتبار مصوب شده

۶

اضافه شدن ۱۰۰ کیلومتر به باند دوم راههای استان

 

۷۶۰۰۰

۷

افتتاح منطقه ویژه اقتصادی

تکمیل

اعلام نشده

۸

ساختمان سد سیاهو

۹۳ درصد پیشرفت

۲۸۰۰۰

۹

بیمارستان بشرویه

۵۸ درصد پیشرفت

۴۰۰۰ تخصیص؛ ۲۸۰۰ اعتبار مصوب در قانون بودجه ۹۵

۱۰

راه آهن زاهدان – بیرجند

 

۱۰۰۰۰

۱۱

ورزشگاه بیرجند

تکمیل

۳۰۰۰

۱۲

راه

۸۰ درصد پیشرفت

 89000  از ۱۰۰۰۰۰

۱۳

احداث مجتمع ۱۷ هکتاری گمرک استان

۶۰ درصد پیشرفت

۱۵۰۰

۱۴

پروژه های آب رسانی روستایی

۴۲ درصد پیشرفت

 30000

۱۵

زیرساخت ۸ پروژه مجتمع تولیدات کشاورزی

 

۳۰۰۰

۱۶

توسعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

 

۲۲۸۰ اعتبار مصوب شده اما تخصیص نیافته

۱۷

ساختمان مرکزی علوم پزشکی

۵۵ درصد پیشرفت

۹۰۰۰

۱۸

تکمیل آموزشکده کشاورزی سرایان

۸۲ درصد پیشرفت

۳۵۰۰

۱۹

آبگرم فردوس

۷۵ درصد پیشرفت

۸۰ اعتبار مصوب شده سال ۹۵

۲۰

تأسیسات فاضلاب شهر سربیشه

۳۸ درصد پیشرفت

۲۶۲۲

۲۱

گاز رسانی کل

 

۴۰۰۰۰

۲۲

گاز رسانی نهبندان

 

۳۳۵۰

۲۳

تصفیه خانه آب شرب بیرجند

۸۲  درصد پیشرفت

 اعلام نشده

۲۴

دادسرای عمومی و انقلاب بشرویه

۹۹ درصد پیشرفت

۱۰۰

۲۵

تکمیل و تجهز ساختمان پزشک قانونی بیرجند

۹۲ درصد پیشرفت

۸۰۰

۲۶

محوطه سازی ساختمان دندانپزشکی

 

۱۰۲۰۰

۲۷

آمفی تئاتر بیرجند

 

۱۶۰۰

۲۸

۱۸ مجتمع دامپزشکی

 

۸۰۰۰

جمع کل اعتبارات:

۳۷۰۲۵۲

 

 

       

 

 

 

طبق گزارش استانداری خراسان جنوبی از اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، ۳۷۰ میلیارد و ۲۵۲ میلیون تومان جمع کل اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی است که از این میزان تاکنون ۳۶۷ میلیارد و ۸۹۲ میلیون تومان در استان هزینه شده است این در حالی است که کل مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی ۲۷۱ میلیارد تومان است که این میزان ۱۰۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بیشتر است (که این خبر را می توانید در اینجا ببینید).

 

گزارشی که سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ارائه کرده است نقض هایی دارد که به عنوان مثال در این گزارش آمده است که ۱۰ میلیارد تومان برای راه آهن استان هزینه شده است این در حالی است که صبح امروز مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: ۶۰۰ میلیون تومان برای راه آهن به استان رسیده است. (خبر را در  اینجا می توانید ببینید).

 

استانداری خراسان جنوبی آماری ارائه کرده است که دور از واقعیت است به طوری که پایگاه خبری تحلیلی خاورستان در تاریخ ۲۴ خرداد ماه سال جاری گزارشی منتشر کرد که در این گزارش تنها ۱۶ درصد از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان رسیده است یعنی از ۲۷۱ میلیارد تومان مصوبات سفر ۴۴ میلیارد تومان و ۲۷۵ میلیون تومان در استان هزینه شده بود  و ۲۲۶ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان هنوز به استان نرسیده بود.  (این خبر در اینجا می توانید ببینید).

 

اما بعد از گذشت هفت ماه از این گزارش، چطور علاوه بر جبران کمبود اعتباراتی که وجود داشت ۱۰۰ میلیارد تومان بیش تر به استان رسید جای بسی سوال است و نشان می دهد که این آمار گزافه گویی است.

 

حال پایگاه خبری خاورستان به نیابت از همه مردم خراسان جنوبی از مسئولان استانداری خراسان جنوبی می خواهد تا مصوبات سفر رئیس جمهور را آن طور که در استان اجرا شده است را به مردم ارائه کنند تا خدمات دولت تدبیر و امید در کام مردم شیرین شود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.