اجرای مرحله دوم وارنیش فلوراید در ۱۴۰ دبستان ابتدایی نهاوند

0
اشتراک

اجرای مرحله دوم وارنیش فلوراید در ۱۴۰ دبستان ابتدایی نهاوند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، هادی سلگی عصر چهارشنبه در شورای معاونین آموزش‌وپرورش شهرستان نهاوند گفت: خوشبختانه طی سال جاری و در راستای سیاست‌های دولت در بحث سلامت دهان و دندان دانش آموزان مقاطع ابتدایی طرح وارنیش فلوراید با همکاری شبکه بهداشت و درمان برای ۱۳ هزار دانش‌آموز نهاوندی اجرایی شد.

وی بابیان اینکه این طرح در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت که یکی از برنامه‌های بنیادین دولت است در شهرستان اجرا می‌شود، گفت: طرح وارنیش فلوراید در دوره ابتدایی باهدف کاهش پوسیدگی‌ها و آسیب به دندان‌های شیری انجام می‌شود و دانش آموزان این دوره در طول سال تحصیلی دو بار خدمات فلوراید تراپی را در مدرسه و زیر نظر معلمان دریافت می کنند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش نهاوند با اشاره به اینکه مرحله اول این طرح آبان ماه سال جاری در سطح مدارس شهرستان نهاوند اجراشده است، گفت: ارائه این خدمات به دانش آموزان  نشانه توجه دولت به‌سلامت نیروی انسانی به‌عنوان آینده‌سازان کشور است.

وی بابیان اینکه دولت باوجود تنگناهای اعتباری و منابع این امر مهم را انجام داده است، گفت: برای اجرای این طرح و اثرگذاری آن باید خانواده‌ها نیز همکاری‌های لازم را داشته باشند تا وارنیش دندان به‌خوبی انجام‌گرفته و مانع پوسیدگی دندان‌های فرزندانشان شود .

وی گفت: مرحله دوم این طرح اوایل سال آینده در همه مدارس توسط نیروهای مرکز بهداشت شهرستان و با همکاری مدیران و معلمان در سطح ۱۴۰ دبستان ابتدایی انجام می‌شود .

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.