اجرای مدیریت یکپارچه آب در کردستان موجب افزایش بهره‌وری می‌شود

0
اشتراک

اجرای مدیریت یکپارچه آب در کردستان موجب افزایش بهره‌وری می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی امشب در جلسه استانی طرح مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز استان کردستان در سنندج اظهار کرد: در حوزه آبخیز باید عوارض طبیعی و غیرطبیعی را مدنظر بگیریم.

وی افزود: مجموعه بارش های وارد شده به استان در نهایت به آبخیز منجر می‌شود و ما در طرح آمایش سرزمین با در نظر گرفتن سه مولفه انسان، طبیعت و فعالیت به مطالعه و برنامه‌ریزی در خصوص فعالیت‌های انسانی بر روی طبیعت می پردازیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: اجرای طرح مدیریت یکپارچه حوزه‌های آبخیز می‌تواند در تکمیل و دربرگیری سند آمایش سرزمین بسیار موثر باشد. 

زاهدی افزود: خوشبختانه کردستان جزو غنی‌ترین استان‌های کشور از لحاظ منابع آبی است و با ۱۴میلیارد مترمکعب آب در کنار لرستان جزو غنی‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شوند.

وی اظهار داشت: استان کردستان تنها استانی که با بخشندگی به استان‌های دیگر داخلی و کشور عراق آب می‌دهد و از هیچ استانی آب وارد این استان نمی‌شود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: هم اکنون در داخل و خارج از کشور چالش‌های بسیاری در حوزه آب وجود دارد لذا با برنامه‌ریزی درست می‌توانیم با مدیریت منابع آبی در کردستان هم نیازهای خود را تامین کنیم و هم دیگر جاهایی را که به منابع آبی کردستان نیازمند هستند بهره‌مند نماییم.

زاهدی افزود: اگر مدیریت یکپارچه منابع آبی استان را انجام دهیم می‌توانیم بهره‌وری از زمین، طبیعت و آب سرشار استان را ارتقا دهیم و این مهم توسعه اجتماعی و اقتصادی استان را به ارمغان خواهد آورد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.