اجرای چهار طرح بزرگ بیمارستانی تبریز با هدف تحول در نظام سلامت

0
اشتراک

اجرای چهار طرح بزرگ بیمارستانی تبریز با هدف تحول در نظام سلامت

علی تقی زادیه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه هر چهار پروژه فوق هم اکنون در دست اجرا بوده و تعدادی از آنها با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال ساخت است، افزود: با بهره برداری از این طرح ها بسیاری از مشکلات و معضلات مربوط به بخش درمان در تخصص ها و رشته های مختلف پزشکی رفع می شود.
وی اظهار کرد: بیمارستان های ۵۴۰ تخت خوابی مردانی آذر در جاده خاوران بخش شرق تبریز، شهدا در محل کنونی همین بیمارستان و مرکز درمانی علوی در محل جدید به همراه بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی شادآباد در منطقه ائل گلی، چهار پروژه مهم بیمارستانی آذربایجان شرقی است که با جدیت و اهتمام ویژه دانشگاه علوم پزشکی و دولت در دست اجراست.
تقی زادیه، میانگین تخت های بیمارستانی نسبت به جمعیت آذربایجان شرقی را ۱٫۴تخت به ازای هر یکهزار نفر اعلام کرد که این رقم با آمارهای استاندارد جهانی فاصله زیادی دارد.
وی اضافه کرد: با تکمیل و بهره برداری از چهار پروژه مهم بیمارستانی در تبریز میانگین تخت های بیمارستانی استان به ازای هر یکهزار نفر به عدد ۲٫۵ تخت خواهد رسید که این رقم می تواند فاصله با متوسط جهانی را کمتر کند.
تقی زادیه یادآور شد: در حال حاضر در برخی از کشورهای اروپائی سه تا هشت تخت برای هر یکهزار نفر جمعیت وجود دارد که دست یابی به چنین اعداد و ارقامی در کشور نیازمند برنامه ریزی های گسترده و تعریف شده است.
وی، مجموع تخت های بیمارستانی آذربایجان شرقی در قالب ۴۰ بیمارستان و مرکز درمانی را پنج هزار تخت اعلام کرد که با بهره برداری از چهار بیمارستان در دست ساخت، این عدد به حدود هفت هزار تخت خواهد رسید.
معاون درمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، برنامه زمان بندی شده برای اتمام پروژه های جدید این دانشگاه را ۴۸ ماهه اعلام و اظهار امیدواری کرد با تزریق بودجه های مورد نیاز این طرح ها در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
تقی زادیه، ساخت بیمارستان جایگزین شهدا را مهمترین و بزرگترین طرح بخش سلامت در آذربایجان شرقی دانست که جزو دو بیمارستان ایران است که تخصیص اعتبارات آن در شورای اقتصاد مصوب شده است.
به گفته وی، تعداد تخت های طرح فوق از ۵۴۰ تخت به ۸۵۰ تخت قابل افزایش خواهد بود.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی ** انتشاردهنده:محمد رستگار
۳۰۳۸/۶۱۸۳

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.