خانه‌های سلامت پیشگام در محله های مرکزی پایتخت راه‌اندازی می‌شود

0
اشتراک

خانه‌های سلامت پیشگام در محله های مرکزی پایتخت راه‌اندازی می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، سید عباس طباطبایی گفت: با توجه به تأمین نشدن نیازهای اولویت‌دار سلامت شهروندان در خانه‌های سلامت محله‌ها پس از گذشت حدود ۶سال از راه‌اندازی این خانه‌ها و ایجاد تسهیلات در آن، ضرورت بازنگری در شیوه کار این خانه‌ها در دستور کار اداره کل سلامت قرار گرفت.

وی افزود: در نتیجه بررسی و تحقیقات انجام شده، قرار شد برای جبران خلأ موجود، خانه‌های سلامت پیشگام در مناطق شکل بگیرد. مرحله آزمایشی این طرح اکنون با راه‌اندازی یک خانه در هر منطقه در حال اجراست که در منطقه ما محله «حر» به‌عنوان مجری طرح انتخاب شده است. در این طرح مددکار، روان‌شناس و کارشناس سلامت به محله می‌آیند و برای پلاک به پلاک خانه‌ها پرونده تشکیل می‌دهند.

طباطبایی درخصوص نحوه فعالیت خانه‌های پیشگام سلامت گفت:مددکاران و روان‌شناسان این خانه با افراد با نفوذ محله گفت‌وگو می‌کنند و پس از اقناع این افراد، از کمک آن ها در ترغیب همه شهروندان برای مراجعه به سرای محله و انجام مراحل تکمیل پرونده سلامت استفاده می‌کنند. انتظار می‌رود این کارشناسان در صورت مساعد نبودن شرایط جسمی و سلامتی شهروندان، آن ها را به خانه سلامت پیشگام معرفی کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱،  ارزیابی مخاطرات حوزه سلامت در محله‌ها و ارائه کارت خطرات به ساکنان ، ارائه آموزش‌های متناسب با وضع شهروندان هر محله، ارجاع و پیگیری وضعیت شهروندان با عوامل خطر قرمز، بهبود کیفیت زندگی و پیش گیری از بیماری‌ها از جمله اهداف نهایی ایجاد خانه‌های سلامت پیشگام است که سال آینده در تمام محله‌ها به اجرا می آید.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.