قرائتی: فتیله نماز را در جامعه بالاتر بکشیم

0
اشتراک

قرائتی: فتیله نماز را در جامعه بالاتر بکشیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز چهارشنبه در پیام تلفنی که به مناسب تجلیل از برگزارکنندگان بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در استان البرز که در استانداری البرز برگزار شد، افزود: نماز متعلق به همه است ولی باز هم از تک تک برگزارکنندگان این اجلاس از استاندار البرز، امام جمعه کرج، دستگاه های اجرایی و برگزارکنندگان امنیت و تبلیغات و تمام افراد پیدا و ناپیدا قدردانی می کنم.
وی اظهار داشت: برگزاری اجلاس های نماز یک موج و مثل یک رگبار است و همچون یک چوب کبریت است که در صورت روشن شدن کمی نور و حرارت دارد و زود خاموش می شود، ولی اگر کسی هنرمند باشد به محض روشن شدن این چوب کبریت آن را وصل به گاز می کند، برای پخت غذا و انسان از آن غذا استفاده می کند و سپس برای قدردانی از این غذا برای تشکر از خدا به خدا وصل می شود.
وی گفت: پس می توان دید که یک چوب کبریت به راحتی تا خدا می رسد که برگزاری چنین اجلاس هایی نیز نمونه این امر است که می توان به خدا رسید.
قرائتی در این پیام تلفنی افزود: پس بهتر است این کار را در البرز را تکمیل کنید و نماز را از خود بدانید و صرف مسئولیت خود کاری انجام ندهید.
وی اضافه کرد: مسئولین این کار را حتی می توانند با فعالیت های تشویقی برای کارکنان خود انجام دهند و حتی مسابقات کتابخوانی نماز و مسابقه نماز برگزار کنند و یا مسئولین آموزش و پرورش دانش آموزان را با روش های مختلف برای سوق دادن به سوی نماز تشویق کنند تا بر اساس گزارشات رسیده نمازخانه ها خالی نماند.
قرائتی گفت: اگر مدیری خواستار تشویق کارکنان خود برای نماز است باید ابتدا خود اقدام به این امر کند، همانطور که خدا اگر می گوید برای پیامبرش صلوات بفرستید ابتدا خود و فرشتگانش بر پیامبر (ص) صلوات می فرستند.
وی همچنین از مردم و مسئولین خواست تا نماز را به خصوص در مساجد جدی بگیرند و درهای مساجد را برای نماز صبح باز کنند و اذان را به صورت زنده بخوانند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: اذان گروهی را ترویج کنید و برای نماز در مساجد اذان را از رادیو پخش نکنید، زیرا اذان رادیویی و کامپیوتری ثواب ندارد و اذان حلقومی ثواب دارد.
وی تاکید کرد: باید کاری کنید تا اذان بین نسل نو منقرض نشود و هر اداره ای اگر مسجدی نزدیکش است، مسئولیتش را برعهده گیرد.
قرائتی با تاکید بر اینکه نماز را در ساعات اداری و بیش از ۲۰ دقیقه طولانی نکنید، گفت: اجلاس کرج مصادف شد با بیماری و عمل جراحی سنگین من و در این ایام بیماری همه مسئولین تفقد و عیادت کردند، به خصوص از لطف مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری و ائمه جمعه قدردانی می کنم که از من عیادت کردند.
قرائتی افزود: بیماری به من فهماند تمام مسایل مسایل سیاسی و اقتصادی نیست و اگر به سمت نماز و دین و قران برویم باز هم مورد توجه مردم هستیم.
۶۱۵۶/۱۵۳۵خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.