قلم‌های بیدار اقدامات پنهان دولت را افشا می‌کند/ اغتشاش فتنه‌گران برای آغاز جنگ داخلی بود

0
اشتراک

قلم‌های بیدار اقدامات پنهان دولت را افشا می‌کند/ اغتشاش فتنه‌گران برای آغاز جنگ داخلی بود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، رضا سراج امشب در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت که در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: آمریکایی‌ها برای دستیابی به منافع نامشروع خود و تسلط بر منابع انرژی خاورمیانه، برای ایجاد ناامنی و بهانه حضور در سایر نقاط جهان از دو سال پیش برای انتخابات ایران برنامه‌ریزی کرده بودند که در صورت ناامن شدن ایران در آن سال، تسلط کامل بر منابع نفتی و گاز خاورمیانه توسط آمریکا مسیر می‌شد.

وی افزود: با ورود آمریکایی‌ها به عراق، آنان در باتلاق فرو رفتند و یک تریلیون دلار هزینه کردند، اما نفت ۱۷ دلار را به ۱۲۰ دلار رساندند که به ازای افزایش هر یک دلار قیمت نفت، ۴ میلیارد دلار زیان اقتصادی متوجه آمریکا شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع)، منشأ داخلی فتنه را ابطال انتخابات و به دنبال محدودسازی انقلاب و منشأ خارجی آن را براندازی نظام عنوان و خاطرنشان کرد: سران فتنه در ۲۵ بهمن سال ۸۸ با فراخوان و راهپیمایی اعلام کردند که ۲ میلیون نفر به خیابان‌ها می‌آیند، آن‌ها به جماران رفتند و تشکیل جلسه دادند که در تمام استان‌ها باید تظاهرات مخالفت‌آمیز انجام شود که در این زمینه رهبر معظم انقلاب فرمودند، «اشتباه نکنید ایران اوکراین و گرجستان نمی‌شود».

سراج کرد: زمانی که دست پلید فتنه رو شد، فتنه‌گران درصدد برآمدند تا مردم را از نیات خود منحرف کنند؛ فتنه‌گران با طراحی گسترده به دنبال اغتشاش برای آغاز جنگ داخلی بودند.

وی ادامه داد: در ماجرای ۱۶ آذر سال ۸۸ قرار بود که زهرا رهنورد و میرحسین موسوی به دانشگاه آمده و وارد میدان انقلاب شوند و عوامل ضد‌انقلاب هم بتوانند به دانشجویان آسیب وارد کنند که موسوی گفت، اگر ۶ ماه دانشگاه‌ها تعطیل شود، مردم و نظام متوجه می‌شوند که چه خبر است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: وزیر خارجه انگلیس در دیدار یکی از شاهزاده‌های اماراتی گفته بود که کار ایران تا ۲۲ بهمن سال ۸۸ تمام است که اگر موفق می‌شدند ایران بدتر از سوریه ویران می‌شد.

* ریشه‌کن کردن اشرافی‌گری و فساد در جامعه

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع) متذکر شد: فتنه‌گران در فتنه ۸۸ که فتنه‌ای اسرائیلی و آمریکایی بود، درصدد پیاده کردن مدل انقلاب مخملی یوگسلاوی بودند که برای مهار، روسیه و ایران باید از صربستان می‌گذشت.

سراج ادامه داد: افرادی که در جامعه به اشرافی‌گری و فساد روی می‌آورند تا چه زمانی می‌توانند اقدامات خود را پنهان کنند؛ روزی قلم‌های بیدار کارهای پنهان دولت را افشا می‌کند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند ایران چهار شرط یعنی به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی، نبودن قدرت منطقه‌، عدم حمایت از تروریست و تعطیلی هسته‌ای را باید بپذیرد.

وی اضافه کرد: در کتاب حلقه نیویورکی نوشته حسین موسویان اشاره شده که برجام یک تا ۷ در دستور کار قرار داشت و ایران در برجام ۴ شرط را پذیرفت، اما ذات پلید آمریکا با همان دست که برجام را امضا کرد، با دست دیگر تحریم‌ها را تمدید می‌کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع)، انتخابات آینده را یک انتخابات اجتماعی عنوان کرد و گفت: انتخابات سال آینده سیاسی نیست و سطح بینش مردم توسط شبکه‌های اجتماعی افزایش می‌یابد یعنی هر آنچه را مسؤولان بگویند قبول کرده و خود را همتراز مسؤولان و نخبه می‌پندارند.

سراج افزود: جامعه با یک انباشتگی مطالبات همراه است و چنانچه برآورده نشود، بخشی از آن منجر به عصیانگری می‌شود و جناح چپ و راست باید با ایده اجتماعی وارد شود، وگرنه شکست می‌خورد.

وی، ایده دولت یازدهم در برجام مبنی بر نگاه به بیرون برای رفع مشکلات را شکست خورده دانست و ادامه داد: در برجام، آمریکا آن‌چنان سیلی به دولت یازدهم زد که نمی‌تواند با این وضعیت و ایده شکست خورده وارد جامعه شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع) اضافه کرد: آقایان توجه نکردند و فکر می‌کردند با این شبکه‌های خارجی می‌توانند در نظام تغییر ایجاد کرده و برای رفع مشکلات کاری انجام دهند.

سراج، عدم برخورد با فتنه‌گران را از مطالبات مردم عنوان کرد و افزود: با توجه به فرمایش شهید مطهری که می‌گوید برای مقابله با نفاق باید با صبر و حوصله برخورد کرد؛ لازم است زمان بگذرد تا محاکمه سران فتنه صورت گیرد.

وی یادآور شد: اگر محاکمه فتنه‌گران آغاز شود، احتمال دارد مظلوم‌نمایی صورت گیرد و این مظلوم‌نمایی بحران حقانیت ایجاد کند که باید گفت سران فتنه به راستی در انتخابات ۸۸ هم برنامه امنیتی کردن را در دستور کار داشتند.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه سران مرتجع عرب، فرانسه، آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد شرایط بحران در منطقه هستند، اضافه کرد: رئیس اطلاعات پاکستان که تازه منصوب شده دست‌آموز سیا(سازمان جاسوسی آمریکا) است که این موضوع باید جدی گرفته شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.