سلامت قضات و دستگاه قضایی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است

0
اشتراک

سلامت قضات و دستگاه قضایی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران، رئیس کل دادگستری استان تهران  در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان بیان کرد: سلامت قضات و دستگاه قضایی در گرو امر به معروف و نهی از منکر است.
وی گفت: بدون شک ضرورت فریضتین امر به معروف و نهی از منکر با توجه به منابع ارزشمند دینی ما ، بر کسی پوشیده نیست ؛ لیکن آنچه بایستی مورد توجه قرار گیرد ، این است که باید به این باور برسیم که در وهله اول خودمان بیش از دیگران نیازمند امور فرهنگی و اجرای فریضتین مذکور هستیم و لازم است در این عرصه فعال تر عمل کنیم، البته طبع کار قضا نیز این امر را می طلبد.
این مقام قضایی در ادامه افزود: هرچند همکاران قضایی و اداری بحمد ا… انسان های وارسته ای هستند لیکن مسیر کاری ما مسیر بسیار خطرناکی است و باید همیشه و در همه حال ، مراقب لغزشگاه های احتمالی باشیم و سلامت قضات و دستگاه قضایی در گرو امر به معروف و نهی از منکر ، بوِیژه در مواجهه با لغزشگاه های موجود در مسیر است .
اسماعیلی همچنین گفت: پس ضروری  است مراتب شکل گیری و ساختار مربوط به تشکیل شوراها و هسته های جهادی در واحد های قضایی استان با سرعت بیشتری پیگیری شود و بطور قطع این امر مهم در نشست آتی شورای مدیران نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت .
رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه خاطر نشان کرد : در این فرآیند نکته مهم این  است که سعی گردد ، افراد صاحب شرایط و اثر گذار انتخاب شده و در هسته های جهادی فعالیت کنند .در ادامه این جلسه معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری استان تهران نیز گفت: با توجه به وظایف مندرج در قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر و دستورالعمل صادره در این رابطه ، از جمله آنها ، تشکیل شورا و ایجاد هسته های جهادی در مرکز ، شهرستان ها ، شهر ها و بخش های استان تهران بحمد ا… این شورا در مرکز و در تعدادی از نقاط دیگر استان تشکیل شده و فعال است، لیکن در برخی از  شهرها نیز هنوز این امر تحقق نیافته است . 
حجت الاسلام و المسلمین فئوادیان افزود: مطابق ماده ۱۱ قانون مذکور می بایست ، شعب ویژه ای برای رسیدگی به موارد ناشی از تعرض به آمرین معروف و ناهیان از منکر تشکیل شود که می طلبد از سوی مدیریت عالی قضایی استان ، این موضوع تبیین و مورد تاکید قرار گیرد .
در بخش پایانی این جلسه نیز مباحث مختلفی از سوی حاضرین ارائه و پس از بحث و بررسی  لازم حسب مورد تصمیمات مقتضی  اتخاذ شد .

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.