رئیس مجمع نمایندگان استان: یزد در جذب گردشگر، ضعیف عمل کرده است

0
اشتراک

رئیس مجمع نمایندگان استان: یزد در جذب گردشگر، ضعیف عمل کرده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا ، محمدرضا تابش روز دوشنبه با حضور در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: میراث فرهنگی و گردشگری دارای حوزه ای بسیار وسیع و در کانون توجه افکار عمومی مردم است.
وی با بیان اینکه استفاده درست از ظرفیت ها و همراه کردن افکار عمومی در راستای رسیدن به رشد و توسعه در این بخش ضروری است ، اظهار امیدواری کرد تا با توجه به انتصاب یک خانم به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور حضور بانوان در این عرصه تقویت مفید شود‌.
نماینده مردم اردکان راه برون رفت از مشکلات موجود را همکاری با بخش خصوصی و حمایت دولت از این بخش عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر به میراث فرهنگی اردکان، خصوصا منارجنبان خرانق و چک چک شد و موفقیت در امور را مستلزم توجه به کار نرم افزاری دانست‌.
خانم دانش مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد نیز در این دیدار با تشکر از حضور دکتر تابش گفت: برای انجام خواسته های به حق مردم استان که از زبان نماینده بیان شد تمام تلاش خود و همکارانم را به کار خواهم گرفت تا این امور محقق شود.
استان یزد با یک میلیون و ۸۰هزار نفر جمعیت و متوسط ۱٫۶۳ درصد رشد سالانه، ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.
این استان به همراه استان های اصفهان و فارس به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مطرح هستند و بیشتر گردشگران خارجی در سفر به ایران این استان ها را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند.
حضور گردشگران خارجی در سه سال اخیر در استان یزد رشد ۸۵ درصدی داشته به گونه ای که از ۱۲هزار نفر گردشگر در سال ۹۱ به بیش از یکصد هزار نفر گردشگر تا پایان سال ۹۵ خواهد رسید.
۱۹۶۸/۶۱۹۷ خبرنگار: محمودرضا رحمانی ** انتشار: محمدحسین فلاح تفتی
@irnayazdd

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.