سرانه فضای سبز استان البرز از سرانه استاندارد کمتر است

0
اشتراک

سرانه فضای سبز استان البرز از سرانه استاندارد کمتر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، محمدرضا زین‌العابدینی در مراسم بازدید از پروژه تفریحی و گردشگری باغستان که پیش از ظهر امروز در محل این پروژه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه ابتدای ورودی شماره ۲ دهکده تفریحی و ابتدای جاده گردشگری آتشگاه احداث شده است.

وی افزود: مساحت این پروژه ۱۰۰۰ هکتار است که بالغ بر ۴۰۰ هکتار از آن در حال جنگل‌کاری است.

زین العابدینی با تاکید بر اینکه امیدواریم تا جشن درختکاری و تا پایان سال درختکاری این پروژه به اتمام برسد، گفت: این منطقه بسیار مستعد و دارای فضای بسیار خوب برای تفریحگاه است.

مدیرعامل سازمان پارکهای کرج عنوان کرد: اعتبار این جنگل کاری ۱۰ میلیارد تومان و اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای پروژه های عمرانی برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: امکانات این پروژه در حال حاضر وجود ایستگاه کوهستان و جاده‌های پیاده‌روی مستعد برای تمام سنین است.

زین العابدینی با توجه به اینکه پارک جهان‌نما از جمله این پروژه‌های تفریحی است، اضافه کرد: پارک جهان‌نما بعد از ۱۵ سال از منابع طبیعی گرفته و به شهرداری تحویل داده شد.

وی عنوان کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران اراضی پیرامون شهرداری باید تحویل شهرداری شود و جزو کمربند سبز محسوب می‌شود.

زین‌العابدینی افزود: سرانه فضای سبز استان البرز از سرانه استاندارد کمتر است و در حال حاضر ۱۳ متر است و باید به سرانه استاندارد که ۱۸ متر است برسد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز کرج ادامه داد: باید برای پروژه تفریحی و گردشگری باغستان از درختانی استفاده شود که نیاز به آب کم داشته باشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.