فرماندار: جاذبه های فراوان شاهرود برای جذب گردشگر معرفی شوند

0
اشتراک

فرماندار: جاذبه های فراوان شاهرود برای جذب گردشگر معرفی شوند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر دوشنبه در نشست ستاد تسهیلات سفر های نوروزی این شهرستان افزود: پارسال برنامه های خوبی برای استقبال و اسکان میهمانان نوروزی تدارک دیده شد که رضایت بیشتر آن ها را در پی داشت.
وی ادامه داد: باید نقاط ضعف و قوت برنامه های پارسال بازنگری شود تا برنامه های بهتری برای نوروز آینده تدارک دیده شود.
فرماندار شاهرود با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی گذشته، بیش از ۱۰۲ هزار نفر از این شهرستان بازدید کردند، افزود: در ارزیابی های انجام شده از سوی دستگاه های مسوول ، شاهرود رتبه اول را در سطح شهرستان ها از آن خود کرد.
هاشمی با بیان اینکه شاهرود در میانه راه تهران – مشهد واقع شده، افزود: چون مسافران نوروزی چند روز جلو تر از نوروز سفرها را آغاز می کنند، بنابراین لازم است ، در برنامه ریزی ها به این مهم توجه شود.
فرماندار شاهرود با ذکر این که، شهرداری، نیروی انتظامی ، آموزش و پرورش و اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بیشترین نقش را در اجرای برنامه های نوروزی دارند، گفت: آمادگی همه جانبه این دستگاه ها سفری امن برای مهمانان نوروزی فراهم می کند.
وی گفت: چون بیشتر مسافرانی که در شاهرود اقامت می کنند، از زایران امام رضا(ع) هستند ، خدمات رسانی به آن ها پاداش معنوی در بر دارد.
معاون استاندار سمنان با بیان این که ، در ارزیابی فعالیت ستاد های تسهیلات سفر نوروزی شهرستان ها، محورهای مختلفی مورد توجه است، گفت: با این که شاهرود بیشترین مسافر را داشت ، در برخی از این محورها رتبه های نخست را نتوانست کسب کند.
وی از مسوولان کمیته های یازده گانه ستاد تسهیلات سفر های نوروزی خواست ، در ارائه خدمات به کیفیت امور توجه بیشتری داشته باشند.
حمیدرضا حسنی رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شاهرود هم در این نشست گفت: در برنامه ریزی های نوروزی امسال در باره مکان های گردشگری ،به معلولان و کهن سالان توجه بیشتری خواهد شد.
وی ادامه داد: ضرورت توجه به آداب و آیین های نوروزی ، تقویت نمایشگاه صنایع دستی و سوغات نوروزی ، معرفی جاذبه های ناشناخته گردشگری و معرفی مسیر های جدید گردشگری از دیگر برنامه های امسال است.
وی در باره معرفی مسیرهای جدید گردشگری در شاهرود هم گفت: امسال روستای طرود، قلعه بالا و رضا آباد در مسیرهای گردشگری گنجانده شده اند.
حسنی با بیان این که، در ستاد مرکزی تسهیلات سفر ۱۰ کمیته پیش بینی شده است ، ادامه داد: در شهرستان شاهرود یک کمیته هم برای پی گیری امور نمایشگاه صنایع دستی و سوغات نوروزی تشکیل شده است.
وی از مسوولان کمیته های زیر مجموعه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خواست ، نتیجه نشست هایشان را به ستاد اعلام کنند.
در این نشست مسوولان کمیته های ۱۱گانه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شاهرود برنامه ها و کارهای انجام شده خود را بیان کردند.
نمایشگاه صنایع دستی و سوغات شاهرود در نوروز گذشته ۵۰ غرفه داشت که بیش از ۵۰ هزار گردشگر از آن بازدید کردند.
در این نمایشگاه انواع تولیدات صنایع دستی مانند نمد ابرسج، دست بافته های سنتی کلاته خیج، جاجیم مجن، گلیم رضا آباد خوارتوران، سفال، سرامیک، معرق چوب، مس و دیگر تولیدات محلی عرضه شد.
همچنین در این نمایشگاه علاوه بر عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات، آیین های محلی اجرا و سیاه چادر برپا شد و سفره هفت سین همراه با شتر سواری و اسب سواری اجرا شد.
استان سمنان بیش از ۸۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی ثبت شده در فهرست آثار ملی دارد.
۷۳۵۸/۶۱۶۷ خبرنگار : سروش مولانا ** انتشار دهنده: محسن شاکری

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.