فرماندار و مسئولان شهری شیراز با دوچرخه رکاب‌زنی کردند

0
اشتراک

فرماندار و مسئولان شهری شیراز با دوچرخه رکاب‌زنی کردند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، در این مراسم فرماندار شیراز، معاونین فرماندار، جمعی از مدیران نهادهای دولتی شهرستان، سیروس پاک‌فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس، معاون حمل ونقل وکنترل ترافیک شهرداری شیراز، تعدادی از شهرداران مناطق، مدیران و پرسنل شهرداری شیراز به همراه جمعی از ورزشکاران هیئت دوچرخه سواری استان با همراهی گروهی از علاقه‌مندان و دوستداران دوچرخه‌سواری برگزار شد.

شرکت کنندگان حرکت خود را از چهارراه حافظیه آغاز و پس از عبور از میدان قائم، مسیر خود را به طرف میدان شهدا ادامه داده و در نهایت در فرمانداری شیراز به رکاب زنی خود پایان دادند.

در حاشیه این مراسم فرماندار شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: می توان با تفکر و برنامه‌ریزی، هدف‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های جوانان در شیراز که به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام، نامگذاری شده است، الگویی نمونه در نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه از جمله دوچرخه در راستای کاهش ترافیک و جلوگیری از آلودگی‌های مخرب زیست محیطی ایجاد کرد.

حیدر عالیشوندی با اشاره به اهمیت و نقش توسعه ورزش همگانی در سلامت جامعه بیان کرد: ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی با بهره‌گیری از ورزش، چشم‌اندازی است که با همکاری ارگان‌ها و نهاده در حوزه ورزش‌های همگانی می‌تواند سبب سلامت جامعه رادربرداشته باشد.

سیروس پاک فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس نیز در این مراسم اظهار داشت: این شانزدهمین هفته از اجرای طرح سه شنبه‌های بدون خودرو است و این فعالیت ورزشی می‌تواند سبب تغییر نگرش استفاده از خودرو در کارهای غیرضرور باشد.

وی بیان کرد: با عمل به شعار "نقش ما در داشتن هوای پاک و سالم؟" می‌توان سبب کاهش ترافیک و جلوگیری از آلودگی هوا شد که خود سلامت فردی و اجتماعی را به ارمغان می‌آورد.

پاک‌فطرت با بیان اینکه ورزش همگانی در جامعه  نقش اثرگذار در ایجاد شور و نشاط اجتماعی دارد گفت: به دین صورت که حتی عابران پیاده نیز با مشاهده فعالیت‌های ورزشی همگانی، به وجد آمده و ترغیب و تشویق عمومی را به دنبال دارد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس با قدردانی از میزبانی و محوریت فرمانداری شیراز در اجرای همایش دوچرخه‌سواری در شیراز، از فرمانداران سراسر استان درخواست کرد طرح سه شنبه‌های بدون خودرو را در شهرستان‌ها اجرا کرده و در فرهنگ‌سازی این کار پسندیده پیش قدم شوند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.