دولت برای حل اشتغال گام بردارد/۶۵درصد زندانیان متاهل هستند

0
اشتراک

دولت برای حل اشتغال گام بردارد/۶۵درصد زندانیان متاهل هستند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، علی اصغر جهانگیر صبح پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل زندانهای آذربایجان غربی با بیان اینکه جریان های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تاثیر زیادی بر جامعه گذاشته و این مسئولیت سازمان زندانها را دو چندان کرده است اظهارداشت: پدیده های مثل قاچاق کالا، ارز و… و. زمینه را برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی را دچار مشکل کرده است.

وی ادامه داد: اگرچه ما اعتقاد داریم فرآیند قانونگذاری در کشور طوری بوده که حبس و زندان محدود به جرایم سخت و خشن بشود بدرستی طی نشده و با یک تعدد کیفری و عناوین مجرمانه بیش از دو هزار مورد که عمدتا منتج به زندان می شود که قوه قضائیه و سازمان زندان ها را با مشکل دچار کرده است.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان های کشور ادامه داد: برای مبارزه با ساختاری که از سنوات قبل در کشور ریشه دوانیده که به نوعی با ناامنی اقتصادی و خانوادگی و اجتماعی در برداشته است.

جهانگیر با اشاره به وضعیت قاچاق، مواد مخدر و افزایش مشکلات این حوزه تاکید کرد: در حوزه قاچاق مواد مخدر بیشترین زندانی کشور بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر با میانگین سنی کمتر از ۴۰ سال در کشور داریم.

وی با بیان اینکه اگرچه با تدابیر اتخاذی جمعیت زندانی ما کاهش یافته، گفت: ولی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۷۰ نفر است که به نسبت به میانگین جهانی ۱۲۰ نفر زیاد داریم و کاهش این آمار مستلزم کار جهادی دولت و مجلس است.

جهانگیر با اشاره به وضعیت خانوادگی و اقتصادی زندانیان گفت: بیش از ۶۵ درصد زندانیان کشور متاهل و ۲۵۰ هزار کودک داربم که پدرشان در زندان بسر می برند که باید برای حوزه حمایتی آنها کار بشود.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان های کشور عنوان کرد: در چند سال اخیر متاسفانه ۲۷۰۰ نفر از زندانیان دارای خانواده متارکه کرده اند و این باعث افزایش اسیب های اجتماعی شدهکه بایستی روی این مساله هم کار بشود.

جهانگیر در ادامه به فعالیت های شاخص در حوزه اقدامات تامینی و تربیتی زندان و اصلاح و تربیت در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: الان پنج هزار زندانی حافظ قرآن در کشور داریم و در سال گذشته ۳۰۰ مسابقه قرآنی برگزار شده است.

وی از تشکیل ۶۰۰ هیات مذهبی در زندان های کشور خبر داد و اظهارداشت: در یکسال گذشته در حوزه سواد آموزی ۵۰۰۰ زندانی سواددار شدند و در این مدت همچنین ۱۶۰ هزار کلاس مهارت زندگی برگزار و۱۶۰ هزار نفر در کلاس اعتقادات و مسایل فرهنگی شرکت کردند.

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان های کشور از عضویت ۱۲۰ هزار نفری زندانیان در کتابخانه های زندان خبر داد و تاکید کرد: در زمینه های طراحی و عکاسی و برگزاری نمایشگاه ها زندانیان و ورزشی هم اقدامات خوبی انجام گرفته است.

جهانگیر با تقدیر از تلاش های دادگستری و مجموعه قضایی آذربایجان غربی گفت: در آذربایجان غربی طی چند سال اخیر نسبت به متناسب سازی پرونده های بلاتکلیف وکاهش جمعیت کیفری اقداماتی خوبی انجام گرفته و این قابل تقدیر است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.