دولت تدبیر و امید در اشتغال زایی موفق عمل کرده است

0
اشتراک

دولت تدبیر و امید در اشتغال زایی موفق عمل کرده است

علی مصطفوی روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه بخشداران جدید و سابق خلیفان از توابع شهرستان مهاباد، اظهار کرد: دکتر روحانی در زمان تحویل دولت ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شاغل داشتیم اما این تعداد اکنون به بیش از ۲۳ میلیون نفر رسیده است.
وی افزود: با وجود اینکه در کمتر از ۲ سال گذشته ۷۰۰ هزار نفر صاحب شغل شدند ولی چون هر سال ۳۰۰ هزار نفر نیز به تعداد افراد جویای کار افزوده می شود این اشتغال به چشم برخی ها نیامده اما به هر حال این میزان اشتغال ایجاد شده نشانگر رشد و توسعه کشور و قابلیت های فراوان دولت تدبیر و امید است.
مصطفوی همچنین با تاکید بر ایجاد اشتغال بیشتر به خصوص در شهرهای کوچک و روستاها، گفت: قبل از انقلاب ۷۰ درصد جمعیت کشور در روستاها و ۳۰ درصد آن در شهرها زندگی می کردند اکنون ۷۱ درصد جمعیت ایران شهری و ۲۹ درصد روستایی شده که این نسبت در آذربایجان غربی ۶۳ درصد جمعیت شهری و ۳۷ درصد جمعیت روستایی است.
وی افزود: بر این اساس توجه دولت به تاسیس دهیاری ها در کشور زمینه آبادانی و کمک به روستاها را را فراهم کرده و با توجه به اهمیت این موضوع در ۶۳ درصد روستاها دهیاری تشکیل شده است.
وی افزود: دولت توجه ویژه ای به آبادانی، عمران و آسایش مردم و ایجاد اشتغال در روستاها دارد تا با افزایش امکانات و رفاه مهاجرت روستائیان به شهرها کاهش یابد.
مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان غربی همچنین با اشاره به توجه دولت به رفاه و آسایش مردم و رونمایی از منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهوری، اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی در ۲۲ عنوان و در قالب ۱۲۰ ماده رونمایی شد که همگی مستند به قانون هستند و قابلیت اجرایی شدن دارند اما با این وجود بازهم مخالفان دولت از آن نیز انتقاد می کنند.
مصطفوی با اشاره پیشرفت های دولت در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی گفت: استکبار تاب دیدن پیشرفت ایران را ندارد بر این اساس است که به دنبال تمدید اعمال تحریم ها بر علیه ایران می باشد و در این میان اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بهترین نسخه برای مقابله و شکست تحریم ها است.
وی تاکید کرد: همچنان که استکبار هشت سال دفاع مقدس و مذاکرات هسته ای را به ایران تحمیل کرد به دنبال تحمیل تحریم ها به ایران نیز است اما با عمران و آبادانی شهرها و روستاها، ایجاد اشتغال و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در تحقق اهداف خود ناکام خواهد ماند.
وی همچنین با اشاره به اهمیت انتخابات آینده کشور، گفت: ستادهای برگزاری انتخابات به دنبال برگزاری انتخابات پرشور با شرکت حداکثری مردم هستند و همین حضور مردم در انتخابات است که قدرت ایران با حمایت مردم از انقلاب در مجامع بین المللی به رخ جهانیان کشیده می شود.
وی افزود: قانون مداری، امانت داری رای مردم به عنوان حق الناس و بی طرفی در انتخابات دیگر رویکرد اصلی در برگزاری انتخابات خواهد بود.
مصطفوی تاکید کرد: نظام به حضور حداکثری مردم نیازمند است و اقتدار ایران در مجامع بین المللی به خاطر همین حضور گسترده است.
در این آئین ‘علی بیژن فر’ به عنوان بخشدار جدید شهر خلیفان معرفی و از زحمات قادر معروفیان بخشدار سابق تجلیل شد.
شهرستان مهاباد با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارای دو بخش مرکزی و خلیفان بوده و در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
بخش خلیفان در بیش از ۴۰ کیلومتری مهاباد واقع است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و مهاباد را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرس irna_newsmahabad@ دریافت کنید.
۳۰۹۳**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.