شیراز دوران طلایی مدیریت شهری را تجربه کرد

0
اشتراک

شیراز دوران طلایی مدیریت شهری را تجربه کرد

‌به گزارش راهنمای تور گردشگری سفر بلیط به نقل از ایسنا، غلام‌مهدی حقدل، چهارشنبه ۸ دی در مراسم قدردانی از خادمان زائران اربعین موکب احمدابن موسی(ع) شهرداری شیراز، گفت: هم‌اکنون شاهد انجام حجم عظیم کار عمرانی در شیراز بوده و هستیم. اقدامات شهرداری در نقاط محروم و کمتر برخوردار، میل به ماندن را در ساکنان این مناطق افزایش داده است.

او با بیان اینکه زیرساخت‌ها با تدبیر شورا و مدیریت و تلاش مطلوب شهرداری شیراز، در ابعاد مختلف ایجاد، تکمیل و توسعه یافته است، گفت: پایان امسال شاهد اتفاقات مبارکی در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در شیراز خواهیم بود، اتمام پل کابلی ولی عصر، تقاطع غیرهمسطح میدان معلم، فاز دوم پروژه کوهسار مهدی و پروژه‌های متعدد در حوزه فضای سبز و فضاهای فرهنگی و ورزشی… از این دست اقدامات است.

حقدل با بیان اینکه خط دوم قطار شهری شیراز بدون غوغاهای تبلیغاتی آغاز شده و تداوم پیدا کرده است، از اتمام مطالعات خط سوم قطار شهری خبر داد و گفت: تلاش همه معطوف به تکمیل خط اول تا پایان امسال است.

او اقدامات اجرا شده در حوزه حمل و نقل و ترافیک را بزرگ توصیف و اضافه کرد: علی‌رغم مشکلات مالی دولت، شهرداری راسا برای تامین ناوگان اتوبوسرانی درون‌شهری اقدام کرده و علاوه بر توسعه سال‌های گذشته امسال هم ۲۸۰ دستگاه اتوبوس به شیراز اضافه می‌شود.

حقدل اعتقاد دارد شورای چهارم شیراز بسیاری از اقدامات عقب‌مانده را نیز دنبال کرده به سامان رسانده است و آنچه که برخی مطرح می‌کنند، بیشتر سیاه‌نمایی است تا نقد و نظر.

او آینده شیراز در بخش سرمایه‌گذاری را روشن ارزیابی و اقدامات شهرداری در حوزه ارتفاعات شیراز برای ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری را بسیار مطلوب خواند.

حقدل با بیان اینکه انسجام و همدلی و تلاش همه افراد در شورا و شهرداری منجر به این مهم شده است، گفت: به جرات می‌گوئیم که شیراز رتبه سوم درآمدی را بین کلان‌شهرها و بعد از تهران و مشهد دارد. اما بعضی‌ها خدا را در نظر نمی‌گیرند و بد اخلاقی می‌کنند و می‌گویند شهرداری چرا کارخانه نمی‌سازد، مگر وظیفه شهرداری ساخت کارخانه است؟

او با تصریح اینکه شورا اجازه حیف و میل یک ریال از بودجه شهر را نداده و نمی‌دهد، گفت: اگر شورا و شهرداری در انجام وظایف قانونی کوتاهی کرده است، مستند بیان شود.

حقدل با تاکید براینکه امروز سد تنگ سرخ را در حد یک آّبگیر کوچک کرده‌اند و مدام وحشت آفرینی می‌کنند که اگر سد خراب شود شیراز را آب می‌برد!! گفت: شهرداری و شورا در این زمینه تابع قانون است. اگر اجازه دادند می‌سازیم اگر نه نمی‌سازیم. اما اینکه غیر اخلاقی رفتار شده و می‌گویند آقایان آنجا زمین دارند می‌خواهند زمین‌هایشان گران شود. اگر کسی سندی در اختیار دارد، تکلیف بر دوش او قرار گرفته که ارائه دهد. کدام زمین به نام کدامیک از اعضای شورا و مدیران شهرداری است؟

رئیس شورای اسلامی شیراز با بیان اینکه مردم این شهر بصیر هستند و به راحتی فریب سیاه‌نمایی‌ها را نخواهند خورد، گفت: قطار شهری در ابتدای شورای سوم با ۶۲ درصد پیشرفت تحویل شد و طی سه سال این میزان به ۹۳ درصد رسیده و در کنار آن خط دوم هم شروع شده و مطالعات خط سوم هم انجام شده است.

حقدل با تاکید براینکه شورا اجازه نداد مسائل حاشیه‌ای و سیاسی وارد شود، تصریح کرد: طی ۳۸ سال گذشته این همه تعامل و وحدت و برادری در این شهر نبوده زیرا شورا تلاش کرد تا شهرداری در آرامش وظایف قانونی خود را دنبال کند و به سامان برساند.

او ابراز امیدواری کرد که سال آینده شهرداری شیراز و شورای پنجم این شهر با قدرت و توان بیشتری موکب احمدابن موسی(ع) را برای خدمت‌رسانی به زائران در شلمچه و حتی درون مرزهای کشور عراق، دائر کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با قدردانی از خادمان زائران اربعین، گفت: قطعا به دست شیعه تاج افتخار بر سر مسلمانان جهان گذاشته می‌شود و شاهد خواهیم بود روز به روز عزت شیعه بیشتر شده و تمدن اسلامی حاکم خواهد شد.

حقدل همچنین با بزرگداشت حماسه ۹ دی، یادآور شد که مردم شیراز به واسطه بصیرت خود، یک روز زودتر از کشور و در روز هشتم دیماه حماسه آفریده و بساط فتنه را از این شهر جمع کردند.
انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.