آیا هدف شرکتهای بزرگ داروسازی «درمان» بیماریهاست

0
اشتراک

آیا هدف شرکتهای بزرگ داروسازی «درمان» بیماریهاست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ مراقبت‌های بهداشتی که امروزه به عنوان درمان، پیشگیری و تشخیص بیماری تعریف می‌شود، از سودآورترین صنایع و تجارتهای جهانی محسوب می‌شود؛ وقتی مردم بیمار می‌شوند، صاحبان صنایع هر ساله، میلیاردها دلار از این طریق سود می‌کنند و این درآمد و سود سرشار به مراتب بیشتر از درآمد و سودهای حاصل از فروش اسلحه و تسلیحات نظامی است.

زمانی که افراد بیمار می‌شوند، برای درمان خود مجبور به هزینه‌کرد مقادیر زیادی پول هستند اما به طور حتم یک شخص سالم، پولی برای درمان هزینه نمی‌کند؛ یک شخص سالم نیازی به خرید دارو، نیازی به درمان‌های پزشکی ندارد و اگر تمامی مردم سالم باشند، کار و تجارت شرکت‌های دارویی و عملاً کل صنعت مراکز درمانی و دارویی، مراقبت‌های بهداشتی تعطیل می‌شود.

افراد بیمار، مشتریان خوب شرکت‌های دارویی

تا زمانی که در جوامع مختلف، افراد بیمار هستند و بیماری وجود دارد، آنها مشتریهای خوبی برای شرکت‌های دارویی محسوب می‌شوند لذا اگر از این منظر به مسئله نگاه شود درمیابیم صاحبان چنین سودهایی، انگیزه‌ای برای یافتن درمان قطعی بیماریها یا ترویج و توسعه پیشگیری از بیماریها نخواهند داشت چرا که انگیزه اصلی چنین افرادی، یک چیز خواهد بود و آن «کسب سود حداکثری» است.

نبض اصلی جریان عظیم بهداشت، درمان و تولید دارو در سطح دنیا در دستان اَبرسرمایه‌دارانی است که از این گردش عظیم مالی، به ثروتهای افسانه‌ای دست یافته‌اند و البته در این میان نباید از صحنه‌گردانی و نقش پررنگ چهره‌های صهیونیست‌ سرمایه‌دار و صاحبان تراست‌های بزرگ تجارت دارو غافل بود.

محمد دریایی؛ متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی در این باره  می‌گوید: هدف یک شرکت دارویی، درمان بیماری نیست, اگر همه در دنیا سالم باشند، دیگر شرکت‌های دارویی، کاری و سودی نخواهند داشت؛ این شرکت‌ها فقط به دنبال فروش بیشتر داروهای خود هستند.

وی افزود: صنعت داروسازی میلیاردها دلار به دانشگاه‌های پزشکی می‌دهدف چرا؟ به این دلیل که داروهایشان در کتاب‌های درسی جای بگیرد و به پزشکان آموزش داده می‌شود بنابراین فروش این داروها توسط شرکتهای داروسازی تضمین می‌شود؛ به پزشکان در دانشکدۀ پزشکی دو چیز آموزش داده می‌شود:  تجویز این داروها و جرّاحی کردن.

وقتی یک پزشک از دانشکده پزشکی بیرون می‌آید، اکثریت مردم نمی‌دانند که صنعت داروسازی، به برخی از این پزشکان پول پرداخت کرده تا داروهای مشخّصی را تجویز کنند؛ اغلب، این کار از طریق «تشویق» انجام می‌گیرد به طور مثال اگر پزشکی داروی مشخّصی را برای بسیاری از بیمارها تجویز کند، از طرف برخی از شرکتهای داروسازی، مبالغی به‌صورت نقدی دریافت می‌کند.

برگزاری برخی کنفرانسهای پزشکی به واسطۀ کمپانی‌های داروسازی برای فروش دارو

شرکت‌های دارویی، پی در پی هزینه کنفرانس‌های پزشکی، پزشکان را به سرتاسر دنیا تأمین می‌کنند؛ این کنفرانسهای پزشکی به واسطۀ کمپانی‌های داروسازی، نمایندگان واقعی فروش دارو در جهان هستند؛ به پزشکان در مورد داروها و تجویز آن‌ها، آموزش می‌دهند و اینکه با تجویز این داروها، تشویق‌های مالی نیز می‌شوند.

آنها تحت عنوان همایش‌ها و کنفرانس‌های پزشکی، تغییر شکل می‌دهند؛ کارشناسان این کنفرانسهای پزشکی توسط صنعت داروسازی، تأمین مالی می‌شوند؛ پس به پزشکان در دانشکده پزشکی، آموزش داده می‌شود تا در سرتاسر دوره کاری خود هرچه بیشتر این داروها را تجویز کنند و از تشویق‌های مالی بیشتری برخوردار شوند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.