‌آمادگی کامل قزوین در مقابله با بیماری فوق حاد پرندگان

0
اشتراک

‌آمادگی کامل قزوین در مقابله با بیماری فوق حاد پرندگان

‌‌به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا‌، فریدون همتی ‌در دیدار با مهدی خلج رئیس دامپزشکی کشور ضمن قدردانی از خدمات ارزنده اداره کل دامپزشکی استان در خصوص اقدام‌های پیشگیرانه در بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: اهتمام جدی دامپزشکی قزوین ستودنی بوده و ما نیز آمادگی لازم را جهت هر نوع همکاری در این زمینه‌داریم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه سازمان دامپزشکی هوشیاری و احساس مسئولیت قابل‌توجهی درزمینهٔ مبارزه با انواع بیماری‌ها را داشته و با توجه به هماهنگی‌های لازم، منتظر ارائه گزارش از سوی دامپزشکی استان جهت همکاری‌های لازم هستیم.

استاندار قزوین بر ارائه گزارش عملکرد از آخرین وضعیت اقدام‌های دامپزشکی در جهت مراقبت و مبارزه با بیماری فوق حاد پرندگان تأکید کرد و یادآور شد: اقدام‌های انجام‌شده بیانگر هوشمندی این اداره کل در استان بوده و امیدواریم شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری باشیم.

در پایان این دیدار متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزیاستان قزوین نیز گفت: تمام همت استان برای دو واحد آلوده آنفلوانزای فوق پرندگان باعث شده تا به واحدهای دیگر سرایت نکند.

‌استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات قزوین در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی

 

 استاندار قزوین گفت: با توجه به وجود ظرفیت عظیم حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان، این بخش برای نوآوری و خلاقیت هیچ سقفی نداشته و زمینه‌ساز یک کسب‌وکار قوی هم می‌تواند باشد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا‌، فریدون همتی ‌در بیست‌‌وچهارمین نشست اقتصاد مقاومتی نیز اظهار کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌طور مناسبی در استان وجود دارد و استفاده از آن می‌تواند جریان عظیمی از خلق ثروت را در جامعه ایجاد و پایه‌ای مهم برای اقتصاد مقاومتی باشد.

وی، فرامین امام راحل، مقام معظم رهبری و دولت را الگوی خوبی برای در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی و تحقق آن دانست و اضافه کرد: با توجه به وجود ظرفیت عظیم حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان، این بخش برای نوآوری و خلاقیت هیچ سقفی نداشته و زمینه‌ساز یک کسب‌وکار قوی هم می‌تواند باشد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: توسعه دولت الکترونیک و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات با تسهیل دسترسی و سرعت عمل در کارها به افزایش سطح رضایتمندی و تأمین حقوق شهروندی کمک خواهد کرد.

همتی ادامه داد: البته استفاده از این ظرفیت عظیم نیازمند جریان سازی بوده تا تمام ذهن‌ها به این امر مهم معطوف و به یک الگوسازی درست دست یابد.

وی، پیشنهاد مدیرعامل شرکت مخابرات استان در برگزاری جشنواره‌های مختلف را مؤثر دانست و افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این زمینه دستورالعملی را طراحی و دستگاه‌های مربوط را در این موضوع درگیر کند تا بتوانیم یک جریان قوی و سازمان‌یافته را در این مسیر شکل دهیم.

استاندار قزوین در ادامه، برگزاری چنین جشنواره‌هایی را در حوزه الکترونیک در سطوح مختلفی چون دانش‌آموزی و دانشجویی مفید برشمرد و تصریح کرد: باید بستری فراهم شود تا ضمن ایجاد رقابت، رسانه‌ها نیز ابعاد آن را تبیین کنند.

همتی همچنین از تمام مدیران دستگاه‌ها خواست تا عملکرد دولت را از ابتدای فعالیت خود تا پایان امسال به‌طور دقیق و بدون کم‌توجهی به کوچک‌ترین حوزه‌ها، گزارش داده تا در پایان سال بتوانیم در قالب کتابی، مردم را در جریان تمام خدمات دولت قرار دهیم.

استاندار قزوین در ادامه پس از شنیدن گزارشی از مدیر شرکت تولیدی آسیاناما به‌عنوان یکی از واحدهای موفق در اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت به سمت زنجیره تأمین حرکت کرده و به‌خوبی یکی از مهم‌ترین فرامین مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید را تحقق بخشیده‌اند.

وی تأکید کرد: تلاش هوشمندانه شرکت یادشده و حرکت در مسیر استقلال، قطع وابستگی و جلوگیری از خروج ارز این مجموعه تولیدی را با ایجاد مزیت در امر کیفیت و قیمت تبدیل کرده است.

همتی در ادامه بر معرفی و تقدیر از واحدهای موفق در پیشبرد اقتصاد مقاومتی تأکید و افزود: نشان دادن چنین موفقیت‌هایی باورمندی داخلی را افزایش و موجب ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی در جامعه خواهد شد.

استاندار قزوین در پایان با اشاره به انتشار اسناد خزانه برای استفاده دستگاه‌های استان، یادآور شد: سررسید این اسناد تا پایان بهمن‌ماه است و اگر دستگاهی نتواند اسناد خزانه را هزینه کند مورد مواخذه قرار می‌گیرد و ازاین‌رو باید به‌سرعت بر اساس سازوکار اقتصاد و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این زمینه عمل کند.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.