۲۵۳ نفر زن سرپرست خانوار زیر پوشش سازمان بهزیستی قرچک هستند

0
اشتراک

۲۵۳ نفر زن سرپرست خانوار زیر پوشش سازمان بهزیستی قرچک هستند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا به‌نقل از  قرچک آنلاین؛ احسان ثامنی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: نگهداری و پرورش کودکان بی‌سرپرست و یا بدسرپرست که به‌دلیل شرایط خاص رهاشده و یا مجبور به‌کار کردن برای تأمین نیازهای خانواده هستند، بر اساس قانون برعهده سازمان بهزیستی گذاشته‌ شده است.

وی گفت: اگر کودکی بی‌سرپرست و یا بدسرپرست شناسایی شود، به‌ حکم قضایی در مراکز شبانه‌روزی منتقل می‌شوند و یا به بستگان نسبی یا سببی سپرده می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک افزود: معادل ۲۷۰ هزار تومان سازمان بهزیستی برای مراقبت از کودکان بی‌سرپرست به خانواده‌هایی که از آن‌ها مراقبت می‌کنند پرداخت  می‌کند و اولویت هم با بستگان درجه‌یک این کودکان است تا در محیط خانه پرورش‌یافته و آموزش‌های لازم را ببینند.

وی تأکید کرد: کودکان بدسرپرست به‌دلیل شرایط بدی که خانواده‌ها دارند مجبور به‌کار کردن هستند و با شناسایی آنان سعی در برطرف کردن مشکلات آنان داریم.

ثامنی‌راد بیان داشت: کودکان خیابانی که اکثراً دارای خانواده هستند و با حمایت آموزشی کودک و خانواده خدماتی را در جهت کاهش آسیب‌های مرتبط انجام می‌گردد، تا این کودکان از آموزش بازنمانند.

وی گفت: باید به سمت کاهش آسیب‌ها در جامعه حرکت کرد و تمام NGOها و مسؤولان در این راستا کمک کنند، اگر منابع خانواده تأمین شود کودک مجبور نیست، برای تأمین نیازها از آموزش بازبمانند و در خیابان کار کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک با اشاره به نحوه پذیرش فرزندخواندگی، عنوان کرد: پس از بررسی‌های لازم حکم قطعی نبود خانواده فرزند برای دادگاه محرز می‌شود، تا دادگاه بتواند برای خانواده‌های متقاضی رأی صادر کند، که در این زمینه دادگاه‌های همکاری خوبی داشته‌اند به‌طوری که رشد فرزندخواندگی بیش از دو برابر شده است.

وی با اشاره به افرادی که در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، افزود: برای حفاظت از دختران فراری وزنان خیابانی با شناسایی آسیب‌هایی که ممکن است، سلامت روح و جسم این افراد به مخاطره بیفتد، سعی در یاری‌رساندن به این گروه از زنان جامعه داریم.
ثامنی‌راد در پایان تصریح  کرد: ۲۵۳ نفر زن سرپرست خانوار از سازمان بهزیستی قرچک مستمر می‌گیرند و یا کمک‌های درمانی و شغلی لازم به آنها داده می‌شود، که در کل هدف ما کاهش تعداد افراد تحت پوشش و افزایش توانمندی و خودکفایی این زنان است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.