تمرکز مراکز تجاری در مرکز شهر سبب ایجاد مشکلات ترافیکی در شهرضا شده است

0
اشتراک

تمرکز مراکز تجاری در مرکز شهر سبب ایجاد مشکلات ترافیکی در شهرضا شده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرضا، فرماندار شهرضا در جلسه شورای ترافیک شهرستان اظهار داشت: برخی از دستورالعمل‌هایی که از تهران برای همه نهادها در کشور ابلاغ می‌شود را باید متناسب با شرایط هر منطقه آن بومی سازی و اجرا کرد.

محسن گلابی با بیان اینکه تاکسی‌های شهری در شهرضا با معضل پول خرد مواجه هستند و برای رفع این مشکل در آینده نزدیک به کارت بلیط مجهز می‌شوند، افزود: استفاده از کارتخوان در تاکسی‌های گردشی به عنوان یک دستورالعمل منافع زیادی برای مردم و حوزه مدیریت حمل و نقل شهری دارد.

وی با اشاره به اعتراض رانندگان تاکسی نسبت به نصب کارت‌خوان بر روی تاکسی‌ها، گفت: این طرح باید اجرا شود اما قبل از آن باید رانندگان تاکسی نیز درباره این طرح و مزایای آن توجیه شوند.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه با تجهیز تاکسی‌ها به کارت بلیط کرایه استفاده از خدمات حمل و نقل درون‌شهری به صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود، بیان کرد: ۳۶۰دستگاه تاکسی به کارت بلیط مجهز می‌شود تا حقوق رانندگان و مسافران ضایع نشود.

وی با اشاره به ترافیک مرکز شهر، گفت: هسته مرکزی شهر به عنوان یکی از مهمترین معضلات ترافیکی است و باید برای رفع مشکل آن تدابیر جدی و سریع اتخاذ شود.

گلابی با تأکید بر اینکه کاهش بار ترافیکی در هسته مرکزی شهر مستلزم ایجاد پارکینگ در حاشیه خیابان اصلی است، بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات شهر شهرضا بحث ترافیک و کمبود پارکینگ در خیابان‌های اصلی شهر شهرضا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین بار ترافیکی شهر شهرضا در خیابان شهید بهشتی است، گفت: این خیابان که اصلی‌ترین خیابان شهرستان شهرضا محسوب می‌‎شود، به سبب وجود صدها مغازه و مجتمع تجاری یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های این شهر است.

فرماندار شهرضا با اشاره به ضرورت ایجاد پارکینگ طبقاتی در مرکز شهر در راستای رفع گره کور ترافیکی، بیان کرد: انتظار می‌رود با بهره‌برداری از طرح‌های ایجاد پارکینگ در نقاط مختلف شهر شهرضا به ویژه خیابان شهیدبهشتی تا حدودی معضل نبود پارکینگ حل شود.

وی تصریح کرد: تردد اتوبوس‌های شهری با طول و عرض زیاد در معابر و خیابان‌ها به افزایش بار ترافیکی کمک می‌کنند و لازم است خودروی وَن یا خودروهای سبک‌تر جایگزین آنها شوند و برای این کار می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی و نمایندگی‌های خودروسازان داخلی در شهرستان استفاده کرد.

گلابی گفت: لازم است شهرداری شهرضا طرح مطالعاتی ایجاد پارک سوار در اطراف خیابان مرکزی شهر را در دستور کار قرار دهد تا پس از بررسی همه جوانب تخصصی، برای این کار اقدام شود.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه اجرای هرگونه طرحی درباره اصلاحات ترافیکی در شهرستان باید در مرکز استان تأیید شود، گفت: باید طرح‌هایی که مشکلات ترافیکی شهر را به ویژه در خیابان اصلی را کاهش می‌دهد در شهرضا اجرایی شود.

وی افزود: اقدامات انجام شده در چند سال اخیر تنها به صورت مقطعی مشکل ترافیک را در این شهر حل کرده و باید برای برآورد کردن انتظارات مردم در این بخش چاره‌ای اندیشید.

گلابی با ابراز تأسف از نبود هماهنگی در زمینه حمل و نقل و ترافیک شهری ، همکاری تمامی نهادها در این راستا را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرداری و پلیس باید شرکت‌های سازنده اتومبیل، شرکت‌های بیمه، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقات نیز وارد عرصه عمل شوند.

اجرای نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های درون‌شهری شهرضا

شهردار شهرضا در ادامه جلسه با بیان اینکه یکی از طرح‌هایی که دولت در راستایی اجرای طرح دولت الکترونیک ابلاغ کرده، نصب کارتخوان بر روی تاکسی‌های گردشی است، اظهارداشت: با توجه به مزایایی که این طرح برای مردم و حوزه حمل و نقل درون شهری دارد، لازم است به سرعت اجرا شود.

رحیم جافری با بیان اینکه سیستم حمل و نقل یکی از ارکان مهم در توسعه پایدار شهرها است، افزود: اجرای این طرح سبب کاهش تنش‌های بین رانندگان و مسافران درباره موضوعاتی مثل پول خرد می‌شود، نصب کارتخوان سبب می‌شود تا تخلفات تاکسی‌داران به راحتی بررسی و از سوی دیگر از تخلفات مسافربرهای شخصی نیز جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: در گذشته کارت‌خوان‌هایی روی تاکسی‌ها نصب شد که به دلیل فقدان سیستم پشتیبان مناسب کارایی لازم را نداشت اما در این مرحله یکی از بانک‌های عامل پشتیبانی از این سیستم را عهده‌دار شده است.

شهردار شهرضا گفت: نصب کارت‌خوان بر روی تاکسی‌های شهری هیچگونه هزینه اضافی را بر رانندگان تحمیل نکرده و هزینه خرید و نصب دستگاه از محل سود سپرده کوتاه مدت رانندگان که روزانه به این حساب واریز و تأمین می‌شود.

وی افزود: حفظ حقوق رانندگان و مسافران، برطرف شدن مشکلات موجود در زمینه پول خرد و تسریع در راستای پرداخت کرایه‌ها از مهم‌ترین مزایای تجهیز تاکسی‌ها به کارت بلیط است.

جافری با تأکید بر اینکه با اجرای نصب کارت‌خوان در تاکسی‌های درون‌شهری مشکلات عدم پول خرد در هنگام پرداخت بقیه کرایه مسافر برطرف می‌شود، گفت: ارائه فاکتور به مسافران از مهمترین مزایای تجهیز تاکسی‌ها به کارت بلیط به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اگر سیستم حمل و نقل ایمن باشد رضایت‌مندی و مشارکت مردم افزایش پیدا می‌کند افزود: توسعه این سیستم بهبود وضعیت آلودگی شهر، ترافیک، کاهش تلفات ضرب و جرحی و سبب شکوفایی اقتصاد شهر می‌شود.

شهردار شهرضا با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده بهینه از خودروهای شخصی به ویژه در راستای کاهش ترافیک بسیار مهم است، گفت: بخش عمده ترافیک در شهرضا به دلیل تردد خودروهای شخصی بدون هدفی مشخص است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.