نخستین کمیسیون ملی بررسی اعتبارات روستایی در بوشهر برگزار می‌شود

0
اشتراک

نخستین کمیسیون ملی بررسی اعتبارات روستایی در بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی، شهردار و قشرهای مختلف مردم شهر بوشکان با اشاره به اینکه توجه به زیرساخت‌های شهر بوشکان مورد توجه قرار گرفته است اظهار داشت: نظرات، پیشنهادات و مطالبات مردم بر اساس اظهارات ارائه شده در این جلسه تدوین و بر اساس آن طرح‌های مورد نظر مردم اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه نشست‌های هم اندیشی با مسئولان بخش‌های مختلف استان در قالب یک سند تدوین می‌شود، بیان کرد: بر اساس این سند بودجه و اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌های مورد نیاز تصویب و تخصیص می‌یابد.

استاندار بوشهر از افزایش اعتبارات سال آینده بخش بوشکان خبر داد و گفت: هر چند اعتبارات امسال این منطقه نسبت به سال قبل از افزایش چشمگیری برخوردار بوده تلاش می‌شود اعتبارات عمرانی بوشکان در سال آینده افزایش داشته باشد.

سالاری با تاکید بر توجه به اشتغال جوانان در مناطق مختلف استان، بیان کرد: کوچک کردن بدنه دولت یکی از برنامه‌های مهم و اجتناب ناپذیر است ولی ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف و حمایت از بخش خصوصی در اولویت قرار دارد که جوانان لازم است با کارآفرینی، ضمن فراهم کردن اشتغال زمینه رونق منطقه را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه اشتغال در حوزه روستایی سال آینده تحول چشمگیری می‌یابد، از تخصیص ۱٫۵ میلیارد دلار برای اشتغال روستاییان خبر داد و خاطرنشان کرد: لایحه بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری برای تصویب در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد که با تصویب این لایحه طرح‌های مهم اشتغالزایی در کشور به ویژه استان بوشهر اجرایی می‌شود.

سالاری با بیان اینکه نرخ سود این تسهیلات کمتر از ۱۰ درصد است، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده نخستین کمیسیون ملی اعتبارات اشتغالزایی روستایی در استان بوشهر برگزار می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه اشتغالزایی است، تصریح کرد: بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف استان، طرح‌های اشتغالزایی تدوین و با تزریق اعتبارات و تسهیلات لازم تحول مهمی در این حوزه ایجاد می‌شود.

وی از افزایش اعتبارات عمرانی استان در سال آینده خبر داد و افزود: بر اساس لایحه بودجه سال آینده اعتبارات استان بوشهر نسبت به امسال ۹٫۵ درصد افزایش دارد و این در حالی است که اعتبارات ارزش افزوده، عوارض آلایندگی و دو درصد نفت هم به این اعتبارات افزوده می‌شود.

سالاری با بیان اینکه هر سال شاهد رشد دو برابری اعتبارات استان نسبت به سال قبل هستیم، گفت:  سال گذشته ۴۸۰ میلیارد تومان از محل عوارض آلایندگی به استان بوشهر تخصیص یافت که این اعتبار برای عمران شهری و روستایی در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان قرار گرفت.

استاندار بوشهر بیان کرد: پیش بینی می‌شود امسال هم همین میزان اعتبار در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی امسال استان بوشهر نسبت به  3 سال گذشته ۲٫۵ برابر افزایش یافته است، گفت: این اعتبارات در حوزه‌های زیرساختی شهری و روستایی در بخش‌های مختلف هزینه می‌شود.

سالاری با اشاره به اجرای ۱۰ پروژه  بزرگراهی در استان بوشهر اظهار داشت: از این ۱۰ پروژه، ۳ پروژه آن شامل بزرگراه دیلم به گناوه، کمربندی کنگان و خروجی بوشهر امسال افتتاح و ۷ پروژه دیگر هم طی سال‌های آینده تکمیل می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.