نخستین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی در سنندج آغاز شد

0
اشتراک

نخستین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی در سنندج آغاز شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایرنا، معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان و انجمن علمی آموزشی معلمان تربیت بدنی استان، برای نخستین بار در تاریخ ورزش دانش آموزی استان اقدام به برگزاری 'اولین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی کشور' کرده است.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در آیین افتتاحیه این همایش گفت: یکی از رسالت های اصلی و اساسی آموزش و پرورش پرداختن به امر ورزش و ارتقاء سلامت دانش آموزان است.
رشید قربانی افزود: اختصاص یکی از ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به بحث تربیت بدنی نشان دهنده توجه این نهاد به سلامت و ورزش دانش آموزان است.
وی در ادامه به برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: این همایش به دستاوردهای ورزشی دانش آموزان می پردازد موقعیتی مناسب برای شناسایی فرصت ها و تهدیدها است.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه محورهای این همایش شامل مدیریت ورزشی، فیزیولوژی حرکتی، رفتار حرکاتی و آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی است اظهار کرد: این همایش می تواند به جبران ضعف ها و تقویت نقاط قوت حوزه تربیت بدنی کمک کند.
به گفته وی در بازه زمانی ۱۵ آبان تا ۱۵ آذر سال جاری ۲۵۳ مقاله از استان های کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد.
قربانی افزود: از این تعداد مقاله، ۱۴۶ مورد مربوط به محور مدیریت ورزشی، ۴۴ مورد فیزیولوژی ورزشی، ۲۸ مورد رفتار حرکتی و ۳۵ مورد نیز مربوط به آسیب شناسی ورزشی بود.
وی ادامه داد: براساس داوری های انجام گرفته توسط اساتید دانشگاه های کردستان ۶۵ مقاله برای ارائه بصورت سخنرانی و ۱۸۸ مقاله نیز برای ارائه بصورت پوستر پذیرفته شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اظهار کرد: طی دور برگزاری این همایش، ۶ کارگاه تخصصی و علمی برای معلمان تربیت بدنی استان برگزار می شود و بیش از ۲۰۰ نفر از معلمان در این کارگاه ها شرکت می کنند.
وی بیان کرد: حضور معلمان در این کارگاه های تخصصی و علمی موجب تقویت ورزش و ارتقای علمی و حرفه ای معلمان تربیت بدنی شده و همچنین به ارتقای ورزش دانش آموزی کشور و استان کمک می کند.
عضو هیات علمی دانشگاه گیلان نیز در این همایش نخستین و مهمترین مشکل درس تربیت بدنی را امکانات و محیط آموزشی عنوان کرد و گفت: مدرسه زمین بازی می خواهد و ما باید برای توسعه ورزش دانش آموزی از وضعیت کشورهای مختلف الگو برداری کنیم.
رحیم رمضانی نژاد با تاکید بر داشتن انگیزه بالا در میان معلمان تربیت بدنی افزود: معلمان تربیت بدنی تنها معلمانی هتسند که وقتی وارد حیاط مدرسه یم شوند مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته و شادی و نشاط را به انان هدیه می کنند.
وی همچنین تاکید کرد: از فناوری های نوین برای آگاهی و اطلاع رسانی دانش آموزان به منوظر غنی سازی درس تربیت بدنی بهره برده و تلاش های بیشتری در این حوزه انجام شود.
این استاد دانشگاه ادامه داد: باید برای تربیت دانش آموزان بانشاط فرصت های برون مدرسه ای و اردویی را گسترش داده و در این راستا مدارس را طبقه بدنی کرده و برنامه ها را متناسب با ظرفیت و پتانسیل مدارس اجرا کرد.
نخستین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی ۱۵ و ۱۶ دی ماه جاری در باشگاه فرهنگیان سنندج جریان دارد.
هم اکنون ۸۸۰ معلم تربیت بدنی در سطح مدارس استان کردستان مشغول به خدمت هستند.
۷۳۴۸/ ۳۰۲۰
**خبرنگار: افسانه گلباغی/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.