جشنواره عمار خلاء های سینمایی کشور را تا حدودی رفع کرد/ عمار محصول خوب را به جامعه مخاطبش عرضه می کند

0
اشتراک

جشنواره عمار خلاء های سینمایی کشور را تا حدودی رفع کرد/ عمار محصول خوب را به جامعه مخاطبش عرضه می کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نگارانه؛“جشنواره عمار خلاء های سینمایی را تا حدودی رفع کرد و هر فردی در هر نقطه ای از کشور حتی روستا و نقاط دور افتاده می تواند با ارتباط با مسئولین جشنواره فیلم های عمار را دریافت و اکران کند .” این بخشی از سخنان حسین بشیری فیلمساز البرزی شرکت کننده در جشنواره مردمی عمار است که در ذیل شرح مصاحبه با وی را می خوانید:

ابتدا خودتون را معرفی کنید و مختصری از کارتان در جشنواره عمار بفرمائید؟

حسین بشیری از مجموعه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ، موسسه ره پویان آرامش  هستم که فعالیت مان ساخت ، تهیه و تولید فیلم های مستند، نماهنگ و کلیپ از شهداست بنده با ۱۴اثر شامل ۵ نماهنگ ، ۹ فیلم مستند داستانی در جشنواره عمار شرکت کردم.

بیشتر به شهدای استان البرز پرداخته شده است؟

بیشتر به معرفی شهدای کل کشور پرداختیم واز زندگی شهدا فیلم ساختیم لذا موفق شدیم که شهدای خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، بوشهر، شیراز، گلستان ، البرزو تهران بزرگ را به قاب تصویر بکشیم.

این فیلم های داستانی تان بیشتر راجب به زندگی نامه شهداست؟

زندگی نامه شهدا و فعالیت ها و جان فشانی های شهدا  را در سه بخش ایثار،شهامت و شهادت با رویکرد کاملا متفاوت به تصویر کشاندیم و بیشتر به زندگی شهدای ۹۰ به بعد و  امسال همه،شهدای ۹۴-۹۵ هستند.

نظرتان درباره جشنواره فیلم عمار چیست؟چندمین سال است که در این جشنواره شرکت می کنید؟

فیلم هایی مثل مبین و متین، گروگان، بچه های منوچهر، بازمانده، غریبانه، سومار و چند فیلم دیگر که به جشنواره عمار ارائه دادم که ۵ اثر برای پخش تایید شده است.

اولین سال است که در این جشنواره شرکت میکنم.. جشنواره فیلم عمار،جشنواره خوبی است چون این جشنواره با توجه به حساسیتی که الان به مقام معظم رهبری و فرماندهی وجود دارد لذا جان فشانی ، شهامت ، شهادت ، ایثار خود و خانواده های محترم شان را به قاب تصویر کشاندیم. این جشنواره فرصتی به ما داده که به قول معروف حد اقل بتوانیم یک قطره ای از جان فشانی و ایثار این بزرگان را با زبان هنربه دیده جهانیان برسانیم.

مهمترین دغدغه شما به عنوان یک فیلم ساز چیست؟

بنده چون فیلم ساز شهدا هستم. دغدغه ام خانواده شهدا هستند زیرا وقتی از نزدیک با خانواده این عزیزان در تماس هستیم،شخصیت ها و خانواده هایی هستند که شاید در قاب تصویر هم نتوانیم آن را بیان کنیم. انقلاب اسلامی ثمره خون شهداست و همه ما مدیون شهدا، ایثارگران و جانبازان و خانواده بزرگوار آنها هستیم.

صحبت پایانی تان را بفرمائید؟

با توجه به پیام و مخاطب جهان شمول انقلاب اسلامی ایران و از آنجا که جشنواره فیلم مردمی عمار به عنوان رسانه عمومی در جهت گسترش پیام و محتوای انقلاب اسلامی در نظر گرفته شده است، این محتوا باید از کانال رسانه عمومی به کل جهان ابلاغ شود.

جشنواره عمار علاوه بر اینکه محصولات خوب را معرفی می کند فرآیند تولید محصول خوب را هم به جامعه مخاطبش عرضه می کند و این یک شاخصه و نقطه قوت در این حرکت خود جوش مردمی است. در حقیقت تا زمانی که چرخه تولید را کشف و بررسی نکرده ایم هنوز نظام فرهنگی لازم را برای دسترسی به آن در اختیار نداریم.

جشنواره عمار خلاء های سینمایی را تا حدودی رفع کرد و هر فردی در هر نقطه ای از کشور حتی روستا و نقاط دور افتاده می تواند با ارتباط با مسئولین جشنواره فیلم های عمار را دریافت و اکران کند .

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.