برقراری پرواز مستقیم تهران به عشق آباد در آینده نزدیک

0
اشتراک

برقراری پرواز مستقیم تهران به عشق آباد در آینده نزدیک

‌به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، ‌رحمت الله خرمالی در جمع بازرگانان خراسان شمالی در بجنورد با اشاره به اینکه ایران با کشور ترکمنستان یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد، افزود: ساختار کشور ترکمنستان مبتنی بر محصولاتی همچون نفت، گاز، پنبه، نساجی، محصولات غذایی و صنایع سبک است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر این کشور محصولاتی همچون ماشین آلات، تجهیزات و دستگاه‌های الکترونیکی و مکانیکی را وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران یکی از شرکای اصلی تجاری با ترکمنستان است، اظهار کرد: طی سال جاری ایران به ترکمنستان ۳۹۵ میلیون دلار صادرات داشته است.

خرمالی با بیان اینکه یکی از مشکلات تجار ایران در ترکمنستان مسئله ارتباطات بانکی بوده است، تصریح کرد: برای حل این مشکل مکاتباتی از سوی سفارت انجام شده و پیگری ها در حال انجام است.

وی عدم صدور روادید تجاری و عدم ترانزیت کامیون را از دیگر مشکلات تجار ایران در ترکمنستان دانست و توضیح داد: با راه اندازی پل دوم سرخس سرخس شاهد افزایش ترانزیت کامیون‌ها خواهیم بود.

وی تاکید کرد: همچنین مکاتباتی با کشور ترکمنستان به منظور ایجاد کمیته مشترک انجام شده و این کشور علاقمندی خود را در این زمینه ابراز کرده است.

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان همچنین از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه به محوریت جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکمنستان در سال جاری خبر داد.

وی در ارتباط با مشکل عدم وصول مطالبات تجار ایران در ترکنستان نیز بیان کرد: متاسفانه در سال های گذشته به دلیل وجود روابط دوستانه میان تجار دو کشور، قرارداد مستندی در زمینه صادرات کالا وجود نداشته و این امر سبب بروز مشکلاتی شده است.

وی از تجار درخواست کرد تا در زمینه صادرات کالا حتما قراردادهای مستندی را منعقد کرده و این قراردادها نیز به تایید اتاق‌های بازرگانی نیز رسیده باشد.

خرمالی با تاکید بر اینکه ترکمنستان یک سری مزیت‌هایی دارد که باید تجار ایران از آن استفاده کند، گفت: تجار ایرانی باید رفتار مصرفی مردم کشور ترکمنستان را مورد مطالعه قرار دهند و از سوی دیگر باید کمیته توسعه تجارت و میز کشوری در خراسان شمالی نیز ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه کشور ترکمنستان در سال ۲۰۱۷ میزبان برگزاری کنفرانس منشور انرژی است، افزود: این کشور به دنبال آن است که خود را به عنوان هاب انرژی و حمل و نقل ترانزیتی اعلام کند.

وی ادامه داد: تجار ایران به منظور توسعه صادرات به آن کشور باید آگاهانه و با برنامه‌ریزی رفتار کنند.

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تر کمنستان همچنین اظهار کرد: ایران می‌تواند در زمینه رشته‌های مهندسی در ترکمنستان بیشترین بهره را ببرد.
انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.